مدیر کل زندانهای خراسان جنوبی:توانمند سازی زندانیان با اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی اولویت مهم اداره کل زندانهای استان است

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندانهای خراسان جنوبی مدیر کل زندانهای استان در گرد هم آیی مسئولین فرهنگی زندانهای استان که از طریق ویدئو کنفرانس برگراز شد گفت : توانمند سازی زندانیان با اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی اولویت مهم اداره کل زندانهای استان است.

مدیر کل زندانهای استان با اشاره به اهمیت برنامه های فرهنگی و تربیتی در راستای آماده سازی زندانیان برای بازگشت عزتمندانه به جامعه گفت : رسالت مهم سازمان زندانها اصلاح و تربیت کسانی است که به خطا رفته و مرتکب جرمی شده اند که طبق قانون باید مدتی را در زندان سپری کنند .

وی افزود : برنامه ریزی برای غنی سازی اوقات فراغت زندانیان در جهت توانمند سازی آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و لذا باید برای دقیقه به دقیقه وقت زندانیان برنامه ریزی اصولی صورت گیرد .

هاشمی با اشاره به اهمیت برنامه اعتقادی و مذهبی گفت : مهمترین و اصلی ترین برنامه های اصلاحی و تربیتی برنامه های مذهبی و اعتقادی و خصوصا نماز و قرآن است چرا که میتواند زمینه اصلاح و تربیت زندانیان را فراهم کند .

عضو شورای قضائی استان گفت : زمانی که بتوانیم با برنامه ریزی فرهنگی اراده زندانیان را تقویت کنیم آنگاه میتوانیم به تغییر رفتار امیدوارم باشیم که مهمترین و اصلی ترین هدف برنامه های اصلاحی و تربیتی است .

مدیر کل زندانهای استان تصریح کرد :برنامه های ورزشی نقش بسیار مهمی در آرامش زندانیان و ارتقاء سطح سلامت زندانیان دارد و لذا باید به بهترین شکل ممکن برگزار شود .

وی در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت برنامه های آموزشی گفت:آموزش یکی از مهمترین برنامه های فرهنگی در زندان است که باید توسعه یابد.

وی با تاکید بر اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت : آشنایی زندانیان با کتاب و انس گرفتن آنها با کتاب و کتابخوانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که می تواند نقش مهمی دراصلاح و تربیت زندانیان داشته باشد .

گفتنی است در این جلسه کارکنان اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان نقطه نظرات خود را جهت غنی سازی برنامه های فرهنگی مطرح که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*