اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در نشستی تخصصی با مددکاران اجتماعی: ثبت به موقع خدمات،تسهیل ارائه عملکرد و ارزیابی را به همراه داشته است

image_pdfimage_print

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی از ثبت ۸۷۸۰ خدمت و اقدام در سامانه erpسازمان زندانها توسط مددکاران زندانهای استان طی ۷ ماهه گذشته خبر داد .

محمدی در جلسه کمیته تخصصی مددکاران زندانهای استان که با حضورزیبایی رئیس اداره حفاظت و اطلاعات ، استاجی رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج و مددکاران اجتماعی زندانهای استان در سالن جلسات اداره کل برگزار گردید با اعلام این خبر ، ثبت اطلاعات در سامانه ERP را ازاولویتهای امورات زندانبانی در حوزه مددکاری  بر شمرد . 

وی با اشاره به شرح وظایف مددکاران ، در فراهم آوردن شرایط پذیرش اجتماعی مددجویان و سازگاری اجتماعی آنان را یکی از اصول مددکاری اجتماعی در زندانهای خراسان شمالی برشمرد و تصریح کرد:مددکار مددجویان را فارغ از خصوصیات و اوصاف برونی و درونی  باید پذیرا و نیازها و عواطف و شخصیت وی را محترم بشمارد .

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی خاطر نشان ساخت : مددکاران باید پس از تنظیم و تشکیل پرونده شخصیتی مددجویان در بدو ورود ، مسائل و مشکلات خانوادگی و رفتاری وی را  بررسی و از طریق مصاحبه ،‌مشاوره و ارشاد آنان را راهنمایی نمایند .

محمدی با تأکید بر لزوم پیگیری و تعیین تکلیف وضعیت قضایی زندانیان، نقش مهم  فعالیت‌های مددکاری بر کاهش جمعیت کیفری زندانیان وکاهش آسیب رفتارهای پرخطر و بازگشت آبرومندانه آنان را در حوزه اصلاح و تربیت بسیار حایز اهمیت عنوان کرد و افزود: امروز بخش عظیمی از آرامش موجود در زندان های استان را مدیون و مرهون تلاش های مددکاران اجتماعی  هستیم.

مدیر کل زنداهای خراسان شمالی در خاتمه این نشست همکاری با محاکم و قضات اجرای احکام هنگام پیگیری مشکلات مددجویان را از سوی مددکاران اجتماعی زندانهای استان مورد تاکید قرار داد.

شایان ذکر است در خاتمه این جلسه توسط مدیر کل زندانهای استان با اهداء لوح تقدیر و هدایا از مهدی سلیمی مددکار زندان بجنورد ، رضا جغتایی مددکار زندان شیروان ، موسی نوری مددکار زندان اسفراین و محسن صدیقی فرد مددکارکانون اصلاح و تربیت به جهت جدیت در امورات مددکاری و ثبت اقدامات در سامانه erp تقدیر بعمل آمد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*