اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در نشست با مسئولین بازداشتگاه های انتظامی: وجود بازداشتگاه های انتظامی از مصادیق حفظ امنیت اجتماعی است

image_pdfimage_print

نشست هماهنگی بیشتر در خصوص تعامل، ساماندهی، بررسی نقاط ضعف و قوت و رفع مشکلات مربوط به بازداشتگاه های انتظامی با حضورمدیر کل زندانها و اعضای کمیته امنیتی اداره کل برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های کهگیلویه وبویراحمد در این نشست که با حضور مدیر کل زندانها، اعضای کمیته امنیتی اداره کل و مسؤلین بازداشتگاه های انتظامی ترتیب یافت، اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها پیوند کاری بین دستگاه قضائی، نیروی انتظامی و زندان ها را در تکیمل چرخه امنیت اجتماع و ایجاد آسایش عمومی جامعه اثرگذار دانست.
وی با اشاره به آئین نامه ابلاغی مربوط به چگونگی اداره بازداشتگاه ها و نحوه ارتباط ، نظارت و همکاری فی مابین ضمن تقدیر از همراهی، همکاری و تعامل بسیار خوب سردار انصاری فرمانده انتظامی استان و مسؤلین بازداشتگاه های تحت قرار افزود: هر چند اهتمام همکاران انتظامی در اجرای وظایف خود دربازداشتگاه ها قابل تقدیر است ولیکن لازم است تا با هدف رعایت حقوق شهروندی متهمین، فضا، امکانات و نیازمندی های اولیه تا تعیین تکلیف این افراد در بازداشتگاه ها فراهم شود.
جمیاری در ادامه انجام بازرسی های غیر مترقبه و نظارت مستقیم بر چگونگی اداره این اماکن را عنوان کرد و گفت: طبق بر نامه های مدون ودستورالعمل های موجود نحوه اجرای برنامه های بازداشتگاه ها و نظارت بر آن بعهده اداره کل زندانها بوده که می بایست از این مراکز بازدید نموده و نسبت به بررسی مشکلات ، شناسایی نقاط قوت وضعف، تجهیزات وامکانات بازداشتگاه های مورد نظر اظهار نظر و بر رعایت حقوق متهمین نظارت گردد.
مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد گفت: وجود بازداشتگاه های انتظامی از مصادیق حفظ امنیت و برقراری این مقوله مهم اجتماعی است که لازم است تا در راستای تکریم کلیه افراد و رعایت حقوق شهروندی به مسائل آنان رسیدگی شود.
در ادامه مسؤلین بازداشتگاه ها نکته نظرات، توقعات و انتظارات خود را بیان نموده و خواستار کمک و مساعدت مسئولین زندان ها شدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*