اخبار کوتاه
فتحی مدیر کل زندان های استان اردبیل

مدیر کل زندان های اردبیل : امنیت در زندانها باید حلقه اتصال تمام برنامه های اصلاحی و تربیتی باشد

image_pdfimage_print

جلسه شورای برنامه ریزی اداره ی کل زندان های استان اردبیل با حضور روسای  زندان ها و ادارات ستادی و معاونین اداره کل به ریاست مدیرکل زندان های استان در محل زندان خلخال تشکیل و چگونگی اجرای برنامه های سازمانی بررسی شد.

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل در این  جلسه ضمن تقدیر از تلاش مسوولان و کارکنان زندان های استان برای خدمت رسانی هر چه بیشتر در حوزه زندانبانی اسلامی گفت: « علی رغم عدم همخوانی بودجه با ماموریت هایمان و کمبود شدید نیرو در زندان های استان ، خوشبختانه شاهد رشد مسوولیت پذیری و تعصب سازمانی در میان کارکنان و به تبع آن پیشرفت در انجام کارها هستیم . »

مدیرکل زندان های استان با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه و لزوم رعایت اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: « باید همچون گذشته انضباط مالی و صرفه جویی در هزینه ها و حفظ بیت المال در راس امور حوزه اداری و مالی باشد و این رویه در کلیه زندان ها به نحو احسن اجرا شود . »

وی با اشاره به اشتغال بیش از ۵۰ درصد محکومان زندان های استان در بخش مولد در زندان های استان در سال ۱۳۹۷ گفت : « روسای زندان ها نسبت به برنامه ریزی برای توسعه اشتغال پایدار حتما برنامه منسجم داشته باشند. البته زمینه اشتغال ، حرفه آموزی است که این امر نیز سال گذشته با همکاری اداره کل آموزش های فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی  به نحو شایسته در زندان ها اجرا شده و امسال نیز انتظار داریم رشد قابل ملاحظه ای نسبت به سال قبل داشته باشیم . »

فتحی امنیت زندان را  اولویت اول و در راس امورات جاری بیان کرد و افزود : « امنیت حلقه ای است که تمام رویدادهای زندان و فعالیت ها را به هم وصل می کند . یعنی بدون امنیت زنجیره اصلاح و تربیت در زندان ها ناقص خواهد بود . روسای زندان ها باید توجه ویژه به امنیت زندان داشته و همواره زندان ها را بستر حوادث احتمالی بدانند و برای هر نوع حادثه طبیعی و عمدی آمادگی داشته باشند . »

وی در بخش دیگری از تاکیدات خویش در جلسه شورای برنامه ریزی زندان ها با اشاره به کمبود سربازان وظیفه در زندان های استان گفت : « با توجه به کمبود سرباز در یگان حفاظت زندان های استان این جوانان که امروز در لباس مقدس سربازی در یکی از حساس ترین فضاها یعنی زندان خدمت می کنند ، فشار مضاعفی را تحمل می نمایند و بعنوان همکاران ما در امر حفاظت فیزیکی زندان ها می باشند .  این امر می طلبد تا فرماندهان یگان حفاظت و روسای زندان ها  توجه جدی به اوضاع روحی و رفاهی این قشر زحمت کش نمایند . »    

مدیرکل زندان های استان در ادامه بر ضرورت بیماریابی در زندانها  و اجرای پایش کنترل فشار خون اشاره نمود و گفت : «   کنترل و پیشگیری از بیماریها و مسائل بهداشت و درمان را جزو ضروریات زندان بدانید و برای نظارت بر آن وقت ویژه صرف کنید . حوزه بهداشت و درمان اداره کل نیز باید توجه ویژه به کمبودهای زندان ها در این زمینه نماید . »  

فتحی همچنین انعکاس اخبار و اقدامات زندان ها را لازم و ضروری دانست و گفت: « اخبار و عملکرد زندانها باید بصورت هنرمندانه و مستمر و البته با رعایت استاندارد های لازم و همراه با مستندات تصویری در اختیار اداره کل قرار گیرد تا از طریق روابط عمومی منتشر گردد . » وی با اشاره به فرا رسیدن هفته قوه قضائیه گفت: « هفته قوه قضائیه فرصت مناسبی برای تعامل بیشتر زندان با مسئولان قضائی و سایر نهادها و گروه های هدف و مخاطبان زندان ها است و روسای زندان ها از این فرصت استفاده مطلوب داشته باشند تا ارایه خدمات به جامعه هدف ما بیشتر شود . »

مدیرکل زندان ها و اعضای شورای برنامه ریزی زندان های استان سپس از زندان خلخال بازدید نموده و به صورت چهره به چهره با زندانیان دیدار نموده و به سوالات آنها پاسخ گفتند . گفتنی است در این بازدید اعضای کمیته های چهارگانه نظارتی و امنیتی ، قضایی ، کاهش آسیب و اداری و مالی ازعملکرد واحدهای فرهنگی، بهداشت و درمان، قضائی، یگان حفاظت، مددکاری و …  زندان بازدید نموده و در جریان چگونگی  اجرای برنامه های سازمانی در این زندان قرار گرفتند.

گفتنی است در ابتدای این جلسه روسای زندان ها ضمن ارایه گزارشی اجمالی از عملکرد خود در حوزه اولویت های سازمانی ، مسائل و مشکلات زندان های خویش را مطرح نمودند . سپس روسای ادارات ستادی و معاونین اداری ، مالی و سلامت ، اصلاح و تربیت نیز هر کدام ضمن تشریح عملکرد حوزه های تحت مسوولیت خویش از رشد قابل ملاحظه در اجرای برنامه های سازمانی خبر دادند.  

فتحی مدیر کل زندان های استان اردبیل
فتحی مدیر کل زندان های استان اردبیل
بازدید مدیرکل زندانهای استان اردبیل از زندان خلخال
بازدید مدیرکل زندانهای استان اردبیل از زندان خلخال

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*