مدیر کل زندان های خراسان شمالی : اجرای ۷۵۰۰۰ نفر ساعت آموزش فنی و حرفه ای در سطح زندانهای استان

image_pdfimage_print

در راستای تعامل بیشتر و پیشبرد برنا مه های سازمان زندانها در سطح زندان های خراسان شمالی محمدی مدیر کل زندان های استان با رضایی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی دیدار و گفتگو نمود .

این دیدار با حضور کارشناسان فنی و حرفه ای استان و اداره کل زندان ها در دفتر مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی برگزار شد .

محمدی در این نشست یکی از راهکارهای مناسب و مهم در جهت توانمندسازی مددجویان ، دانش ، مهارت و آشنایی با فناوری ها بر شمرد و خاطر نشان ساخت : از ابتدای سال ۹۸ تا کنون ۴۲۰ نفر تحت آموزش های فنی و حرفه ای در رشته های (دامداری، بنایی سفت کار، اتصالات چوب، جوشکاری، مشبک کاری، تعمیر کولر آبی و برق ساختمان) قرار گرفته اند که مجموع این آموزشها حدودا ۷۵۰۰۰ نفر ساعت می باشد. وی افزود : همچنین تعداد ۳۰۰ نفر تحت حرفه آ موزی جهاد کشاورزی در رشته های مختلف (دامداری، پرورش گلهای گلخانه ای و ..) قرار گرفته اند که از سوی جهاد کشاورزی حدود ۵۰۰۰ نفر ساعت آموزش در زندان های استان ارائه گردیده است .

مدیر کل زندان های خراشان شمالی تصریح کرد : اکنون در زندان های استان ۱۷۰ نفر نیز در کارگاه های اشتغال از جمله تابلو فرش، صنایع چرم، تسبیح سازی، خیاطی و معرق کاری مشغول بکار می باشند.

رضایی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی نیز در این دیدار اظهار داشت : همکاری و تعامل خوب و ارزنده ای در بین دو اداره کل در راستای ارائه آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای برقرار بوده که امیدواریم این تلاش ها که با هدف آموزش مددجویان و کسب مهارت در حال اجرا است مقدمه ای برای ایجاد شغل و کاهش مشکلات خانواده مددجویان و کاهش آسیب در سطح جامعه باشد .

رضایی حوزه آموزش در زندان ها را یکی از دغدغه های اصلی فنی و حرفه ای برشمرد و با بیان اینکه فراتر از تعهدات سازمانی همکاری خواهیم نمود تصریح کرد : در زندان های استان محیط کار واقعی ایجاد گردیده است و اگثر مددجویان از مزایای مهارت آموزی و گواهینامه فنی و حرفه ای بهره مند می گردند .

گفتنی است در این نشست ، حوزه اشتغال زندان ها تک تک مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد بر اساس نیاز سنجی که در بین زندانیان صورت می گیرد کارگاههای اشتغال و حرفه آموزی ایجاد و با ارائه طرح توجیهی دوره های بلند مدت و کوتاه مدت ترویجی برگزار گردد . پایان خبر / م

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*