مسابقات قرآنی مددجویان مرد و کانون های اصلاح و تربیت منطقه ۸ کشور(یادواره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی) در کرمان به کار خود پایان داد

image_pdfimage_print

در راستای انجام مفاد تقویم اجرایی فرهنگی و تربیتی منطقه ی ۸ کشور ، مسابقات قرآن مددجویان مرد و کانونهای اصلاح و تربیت منطقه ۸ کشور ( استانهای ، سیستان و بلوچستان ، کرمان ، هرمزگان و یزد) به میزبانی اداره کل زندانهای استان کرمان با حضور رئیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان ، رئیس اداره فرهنگی و تربیتی ، مدیر زندان مرکزی ، قاضی ناظر زندان ، رئیس اداره فرهنگی زندان ، مسئولین استان و کارشناسان ستادی اداره کل  و دیگر مسئولین در زندان مرکزی  برگزار شد .

 

نیکنام،رئیس اداره فرهنگی و تربیتی در مراسم اختتامیه مسابقات قرآنی  گفت : این مسابقات با شرکت ۵۰ نفر از مددجویان مرد و کانونهای اصلاح و تربیت  در رشته های  دعاخوانی ، اذان، مفاهیم نماز، قرائت،درک مفاهیم  قرآن ،حفظ (سور منتخب ، ۳ جزء-۵ جزء-۱۰جزء-۱۵جزء-۲۰جزء و حفظ کل  قرآن کریم)  درز ندان مرکزی کرمان برگزار گردید .

نیک نام افزود : زندگی بدون قرآن و معنویت، زندگی بدون آرامش است.  همانگونه که جاذبه زمین را نمی توان منکر شد نقش قرآن و معنویت را در زندگی نمی توان انکار کرد و هر چقدر افراد از لحاظ بعد معنوی قوی و ارتباط آنان با خدا و قرآن و اهل بیت (ع) مستحکم تر باشد از آسیبهای اجتماعی در امان می مانند.

 وی ضمن تسلیت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: ایشان اسطوره ی جهاد و فرمانده صادق الهی بود شهادت ایشان فاجعه ی بزرگی است برای امت اسلام که قلب پاک و مطهر رهبر عزیزمان را به درد آورد اما دشمن کوردل و خون خوار بداند این ملت صدها قاسم سلیمانی دارد که راهش را ادامه و فرصت خواب خوش را از چشمان دشمنان کوردل خواهند ربود.

 

 در ادامه  حجت الاسلام گرجی ، مسئول کانونهای فرهنگی ،هنری مساجد استان مواردی را در خصوص اهمیت قرآن مطرح نموده و بیان داشت: انسان باید بر اساس دستورالعملهای قرآنی، زندگی خود را برنامه ریزی نموده و ضمن تمرین مبارزه با نفس ، به سمت و سوی خوب زندگی کردن سوق داده و افراد موفق را الگوی خود قرار دهند. شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ، یکی از بهترین الگوهای زندگی است که   تفکر ایشان هر روز در دل و ذهن مردم زاده می شود، فکرسپهبد سلیمانی تا همیشه نزد ایران و ایرانی باقی خواهد ماند.

 

 در پایان به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی ، مراسم عزاداری با مدیحه سرائی حجه الاسلام کارگر برگزار گردید .

 

در خاتمه با حضور مسئولین ، ضمن اعلام نفرات برتر بر اساس رأی هیئت داوران به برگزیدگان این مرحله از مسابقات، لوح تقدیر و جوایزی اهداء گردید.

ویرایش

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*