اخبار کوتاه

مسن‌ترین مددجوی زن زندان مرکزی کرمان آزاد شد

image_pdfimage_print

مراسم آزادی مسن‌ترین مددجوی زن زندان مرکزی کرمان با حضور حجت‌الاسلام نیک‌نام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندان‌های استان کرمان، روشان مدیر زندان مرکزی، افضلی رئیس اداره فرهنگی زندان و جمعی از خیّرین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی کرمان:رئیس اداره فرهنگی اداره کل زندان‌های استان کرمان در این مراسم با اشاره به جایگاه زن در خانواده گفت: زندان محل مناسبی برای مادران و زنان نیست؛ آن‌ها باید در کنار اعضای خانواده باشند و کسی نمی‌تواند جای خالی مادر را در خانه پر کند.

حجت‌الاسلام  نیک‌نام ادامه داد: هرچند زندانبانی در کشور ما اسلامی است و این‌جا همه‌ی امکانات برای مددجویان فراهم شده اما زندان جای خوبی نیست.

وی تصریح کرد: انسان باید در زندان و ندامتگاه از کرده خود پشیمان شود و به‌ گونه‌ای رفتار کند که پس از آزادی دیگر هیچ‌وقت به زندان بازنگردد.

نیک‌نام با بیان این‌که داشتن ارتباط معنوی قوی با خدا و توکل به او سبب می‌شود بسیاری از مشکلات برطرف شود، گفت: زندان می‌تواند یک فرصت برای برقراری ارتباط بهتر با خداوند و اهل‌بیت علیهم‌السلام باشد.

وی با بیان این که زمینه برگزاری برنامه‌های معنوی و دعا و نیایش در مجموعه زندان فراهم است، افزود: به خدا توکل کنید و سعی کنید ارتباط خود را با خدا بیشتر کنید زیرا این مساله سبب می‌شود گشایشی در زندگی ایجاد شود.

رئیس اداره فرهنگی اداره کل زندان‌های استان کرمان اظهار کرد: امروز هم با پیگیری اداره فرهنگی زندان و روشان مدیر زندان، شاهد آزادی مسن‌ترین مددجوی زن زندان مرکزی کرمان هستیم.

وی با اشاره به کمک خیّرین برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد،بیان داشت: شاید زندانیان پل‌های پشت سرشان را خراب کرده باشند اما در بیرون از زندان خیّرینی هستند که به فکر آن‌ها هستند، برای زندانیان دل می‌سوزانند و برای رضای خدا کمک می‌کنند تا آن‌ها از بند رها شوند.

نیک‌نام اظهار کرد: خوشبختانه از ابتدای امسال زندانیان زیادی با کمک خیّرین آزاد شدند و امیدواریم این کمک‌ها ادامه داشته باشد و تعداد زندانیان هر روز کمتر شود.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*