مشارکت زندانیان خراسان جنوبی در رونق تولید

image_pdfimage_print

زندانیان خراسان جنوبی در ۳ ماه گذشته، انواع محصولات به ارزش یک میلیارد و ۲۰ میلیون تومان تولید کردند.

 به گزارش روابط عمومی زندانهای خراسان جنوبی  علی هاشمی مدیرکل زندان ها ی استان در جلسه اشتغال و حرفه آموزی گفت: ۷۹۲ نفر از زندانیان استان دارای اشتغال مولد هستند که از این تعداد در سه ماه نخست امسال ۲۷۹ نفر در کارگاههای تولیدی مستقر در زندان، مشغول فعالیت هستند که بیشترین مشاغل در بخش های قالیبافی، صنایع دستی، خیاطی، نانوایی، گلخانه و پرورش شترمرغ است.

هاشمی با اشاره به گسترش حرفه آموزی در زندان های استان گفت: سعی میکنیم در مراکز حرفه آموزی مستقر در زندانها مهارتهایی به زندانیان بیاموزیم که بازار کار خوبی در جامعه داشته باشد .

وی افزود :توسعه توانمندی و مهارت های فردی و اجتماعی زندانیان یکی از اولویت های ده گانه سازمان زندانهاست که باید مطابق دستورالعمل های سازمانی زمینه حرفه آموزی را برای زندانیان فراهم کنیم تا پس از آزادی با مهارتی که بدست می آورند بتوانند صاحب شغل شوند و زندگی آبرومندی برای خود و خانواده خود مهیا کنند .

عضو شورای قضائی استان تصریح کرد : اعطای وام خود اشتغالی یکی از مهمترین برنامه های اداره کل زندانهای استان برای زندانیان آزاد شده است تا بتوانند صاحب کسب و کار شوند ولی این نیازمند حمایت دستگاههای اجرایی از زندانیان آزاد شده است .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*