مشاور رئیس سازمان زندان ها و مدیرکل توسعه منابع انسانی و پشتیبانی در شیراز: وضعیت نیروی انسانی در تمامی واحدها باید بررسی و مشاغل متوازن سازی شوند

آیین اختتامیه دوره آموزشی رؤسای امور کارکنان و دبیرخانه زندان های سراسر کشور در شیراز با حضور محمود ضیایی فرد مشاور رئیس سازمان زندان ها و مدیرکل توسعه منابع انسانی و پشتیبانی، سعید زارع زاده مدیرکل دفتربرنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری سازمان زندان ها، سید حشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس، خلیلی معاون مدیرکل توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان زندان ها و کارشناسان این اداره کل در سازمان و رؤسای امور کارکنان و دبیرخانه زندان های سراسر کشور در سالن شهید دستغیب اداره کل زندان های فارس برگزار شد.

محمود ضیایی فرد مشاور رئیس سازمان زندان ها و مدیرکل توسعه منابع انسانی و پشتیبانی گفت: منابع انسانی سرمایه اصلی هر سازمانی محسوب می شود و دستگاهی پیشرو هست که به نیروی انسانی توجه داشته باشد و حلقه مفقوده در نظام اداری برخی کشورها این است که به نیروی انسانی توجه نمی شود.
مشاور رئیس سازمان زندان ها و مدیرکل توسعه منابع و پشتیبانی افزود: بدون کسب دانایی انسان نمی تواند توانا باشد در سیستم اداری، افرادی که دارای اشرافیت و دانایی بالاتری هستند مسؤولین هم توجه بیشتری به آنان دارند.
وی یادآور شد: در برخی استان ها رئیس اداره امور کارکنان، محوری ترین رکن اداره محسوب می شوند و در برخی دیگر چنین نیست این به دلیل اشرافیت فرد به مسائل و مقررات می باشد وظیفه این افراد جذب، حفظ و نگهداشت پرسنل است و صدور حکم کارگزینی یکی از وظایف این افراد می باشد.
ضیایی فرد افزود: استان فارس از نظر نیروی انسانی در سطح کشور کمبودهای زیادی دارد با توجه به کمبود منابع و نیروی انسانی در این استان، مصوباتی در شورای معاونین سازمان برای این استان درنظر گرفته شده است.
مشاور رئیس سازمان زندان ها تأکید کرد: وضعیت نیروی انسانی در تمامی واحدها باید بررسی و مشاغل متوازن سازی شوند.
وی اظهار داشت: به پاسیاران در مجموعه توجه و به آنان انگیزه بیشتری داده شود.
ضیایی فرد گفت: زندانبانی شغلی سخت و پرمشقت است و امور کارکنان باید این وضعیت سخت را از نظر مادی و معنوی برای کارکنان قابل تحمل کنند.
سعید زارع زاده مدیرکل دفتربرنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری سازمان زندان ها در ادامه گفت: منابع انسانی در هر سازمانی نقش مهمی دارد و نیروی انسانی در سازمان زندان ها نقش دو چندانی دارد چون مشتری آن، انسان است.
وی افزود: با توسعه فناروی های نوین، به دلیل محدودیت ها سعی شده از دوربین های مداربسته استفاده کنیم و در اعزام و بدرقه به مراجع قضایی خطرات جانی و هزینه ها را به صورت الکترونیکی کاهش دهیم با این وجود نقش نیروی انسانی را در زندان ها نمی توان نادیده گرفت.
در ابتدای مراسم، سید حشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس گزارشی از وضعیت نیروی انسانی و اقدامات صورت گرفته در این استان ارائه کرد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*