اخبار کوتاه

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه ندامتگاه جدید ایلام بازدید کرد

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – دکتر نمکی معاون سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه قیصوری مدیرکل سازمان برنامه و بودجه ایلام،عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های ایلام، شیرزادی معاون نیروی انسانی دادگستری و دیگر مسئولین استانی از ندامتگاه جدید در حال تکمیل استان بازدید کردند.
کشوری به روند طولانی ساخت پروژه مذکور اشاره کرد و اذعان داشت: مدت زیادی از شروع ساخت این ندامتگاه می گذرد و هنوز پیشرفت فیزیکی قابل قبولی را نداشته است که مهمترین دلیل آن نبود اعتبارات کافی در این بخش است،وی تصریح کرد: در حال حاضر بزرگترین دغدغه ما انتقال زندان مرکزی به خارج شهر و تکمیل پروژه ندامتگاه جدید است.
کشوری خاطر نشان کرد: تأمین فضای مناسب نگهداری زندانیان و انتقال زندان به خارج از محیط شهری، یکی از مهمترین اصول زندانبانی اسلامی در راستای رعایت حقوق شهروندی و حفظ کرامت انسانی است و هم اکنون با وضع موجود ساختمان های زندان های استان و بافت فرسوده و غیر استاندارد آنها، بهره برداری و تکمیل از این ندامتگاه لازم و ضروری به نظر می رسد.
دکتر نمکی معاون سازمان برنامه و بودجه کشور پس از مشاهده وضعیت پروژه و ابراز رضایت از پیشرفت مطلوب آن، در راستای تخصیص اعتبارات خاص برای تکمیل و راه اندازی آن قول مساعد داد و با ارائه راهکارهای کارشناسانه به مسئولین ذیربطی که در این بازدید حضور داشتند، خواستار مساعدت فراگیر دستگاه های اجرایی و دیگر مسئولین استانی شد.
ایشان اظهار داشتند: بهره برداری از پروژه ندامتگاه جدید با فضای در اختیار می تواند راه گشای بسیاری از مشکلات زندان ها و زندانیان باشد و ما نیز همه تلاش خود را در این راستا بکار خواهیم گرفت. دکتر نمکی بیان داشت: حمایت از زندانیان و خانواده های آنها به منظور اصلاح و جلوگیری از آسیب های اجتماعی ، وظیفه ای همگانی است و همت مسئولین استانی و کشوری را می طلبد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*