اخبار کوتاه

معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی: ضرورت تغییر نگاه بدبینانه جامعه به زنان زندانی و خانواده زندانیان

image_pdfimage_print

معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی:
ضرورت تغییر نگاه بدبینانه جامعه به زنان زندانی و خانواده زندانیان
به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی کارگروه تخصصی بانوان و خانواده این استان با حضور معاون سایسی امنیتی استاندار ، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری ، تعدادی از مدیر ان و نمایندگان مدیران دستگاههای اجرایی در کار گروه امور بانوان و اعضای این کارگروه به میزبانی اداره کل زندان‌های استان در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد .


فرجی مدیر کل امور بانوان و خانواده استاندار مرکزی در این جلسه با اشاره به اینکه کارگروه بانوان باید به دنبال علت‌های وقوع ناهنجاری‌ها باشد تا با جلوگیری از ناهنجاری‌ها مشکلات حوزه بانوان را کاهش دهد گفت :انجام کار فرهنگی و پیشگیری به مراتب کم هزینه‌تر از رفع آسیب‌ها در جامعه است و باید اقداماتی انجام شود تا شاهد کاهش ورود بانوان به زندان‌ها باشیم.
مسن آبادی مشاور امور بانوان اداره کل زندانها به ارائه گزارش از اقدامات حوزه زنان این اداره کل طی دو سال گذشته پرداخت .
در ادامه مدیر کل زندانهای استان مرکزی ضمن تسلیت اربعین حسینی و ۲۸ صفر و اشاره به جایگاه بزرگ بانوی حماسه عاشورا راز ماندگاری قیام و نهضت حسینی حضرت زینب کبری (س) و خیر مقدم به میهمانان جلسه با ارائه گزارشی از خدمات اصلاحی و تربیت ، خدماتی ، رفاهی ، بهداشتی و…. به زندانیان گفت: دو درصد آمار زندانیان استان را بانوان تشکیل میدهند و آمار زنان زندانی در استان مرکزی از استاندارد کشوری پایین‌تر بوده و جوان بودن جمعیت زندانیان لزوم توجه ویژه به مباحث حوزه فرهنگ‌سازی و پیشگیری از آسیب‌ها و همچنین کمک به اشتغال آنها پس از پازادی از زندان را تداعی گر خواهد بود .
علی عباس فلاحتی مطلق در ادامه با اشاره به ایجاد اشتغال ۱۰۰ درصدی برای مددجویان اندرزگاه نسوان در داخل زندان گفت : آمارها حاکی از این واقعیت است که ارتکاب مجدد جرم و بازگشت مددجویانی که موفق به کسب مهارت و شغل پس از آزادی میباشند به میزان قابل توجهی کاهش خوواهد یافت و با اقداماتی که در سال های اخیر برای حرفه آموزی مددجویان پیش بینی شده است در سال گذشته تعداد قابل توجهی از مددجویان در بخشهای مختلف مشغول به کار شده اند و توجه به حل مسائل و مشکلات زنان زندانی به عنوان قشری آسیب پذیر و آسیب دیده از جامعه انسانی و مخاطبانی خاص و نیازمند حمایت و توجه درحوزه سازمان زندانها بخش مهمی از برنامه های اصلاحی و تربیتی این سازمان میباشد که در حوزه های مختلف و متنوعی از جمله اشتغال و حرفه آموزی ، آموزشهای اخلاقی ، دینی ، کلاسیک و … در حال پیگیری و اجرا میباشد .
در ادامه معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی با تقدیر از اقدامات انجام شده با تشریح آسیبهای وارده به زنان زندانی و خانواده زندانیان از نگاه بدبینانه جامعه و عدم پذیرش آنها در اجتماع و خانواده ، فرهنگ سازی وتبلیغ در خصوص تغییر این نگاه را ضرورتی مهم در بازگشت مجدد به جایگاه گذشته و زندگی سلامت اجتماعی عنوان نمود .
مهندس حقیقی همچنین با اشاره به مشکلات و چالشهای پیش روی زندانها در برخی حوزه های اجرایی امور زنان خواستار تشکیل کارگروهی تخصصی ویژه زندان با حضور مسئولین مرتبط به منظور پیگیری مداوم وضعیت جامعه هدف مطرح شده تا حصول نتیجه مطلوب و رفع حداکثری مشکلات با توجه به اهمیت جایگاه ارزشمند خانواده و زنان به عنوان ارکان این بنیاد مهم شد .
در پایان این جلسه میهمانان از نمایشگاه محصولات تولیدی و آثار دستی ساخت کارگاههای اشتغال اندرزگاه نسوان زندان های استان بازدید نمودند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*