اخبار کوتاه

معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری: توجه و رسیدگی به وضعیت خانواده های زندانیان از اهمیت بالایی برخوردار است

“سید عبدالرحمن توفیقیان” مدیرکل زندانهای استان در معیت مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شهرکرد با “خدابخش مرادی” معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری در راستای حمایت از انجمن های حمایت زندانیان و خانواده بی بضاعت زندانیان دیدار و گفتگو نمود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای استان چهارمحال و بختیاری؛ در این دیدار مدیرکل زندانهای استان ضمن تشریح برنامه ها و اقدامات صورت گرفته در انجمن های حمایت زندانیان سطح استان خواستار تعامل بیشتر مسئولین استان با این نهاد حمایتی شد.
وی گفت: باید در جامعه ما دیدگاه نسبت به خانواده زندانی تغییر کند، چرا که اگر زندانی بزه ای مرتکب شده، خود اوست که مقصر است، نه خانواده زندانی. لذا زندانی به خانواده خود نیز ستم روا داشته و آنها را به چنین روزی دچار کرده است.
“سید عبدالرحمن توفیقیان” در ادامه افزود: وجود انجمن حمایت زندانیان چراغ راهی هر چند کم سو در راستای روشن کردن راه و حمایت از قشر بزه دیده جامعه است، تا نگذارند به مسایل و مشکلات بیشتری دچار شوند.
دکتر مرادی در این دیدار با اشاره به نقش مهم حمایت از خانواده های مددجویان زندانها گفت: با نگاهی عمیق به وضعیت زندانیان، به این دست خواهیم یافت که زندانی به هر شکلی در زندان مشغول تحمل حبس می باشد، اما خانواده های زندانی، سختی های بیشتری را متحمل می شوند و این در حالیست که بسیاری از این خانواده ها دختر، پسر و همسران جوانی دارند که در این زمینه هم باید برنامه ریزی درست و مناسبی را با تقویت همکاری بین بخشی در نظام اجتماعی و اداری ویژه این خانواده ها پایه ریزی نمود.
وی گفت: اگر بخواهیم خدمت و عبادت را سرلوحه کار خود قرار دهیم و همواره به کلام «عبادت به جز خدمت خلق نیست» عمل کنیم، باید اولویت خدمت را به قشر آسیب دیده جامعه اختصاص دهیم.
معاون سیاسی امنیتی استاندار گفت: تا زمانی که یکی از اعضای خانواده در زندان است از زندانی و خانواده زندانی باید به گونه‌ای حمایت شود که علاوه بر فرد خاطی، خانواده بزه‌دیده نیز دچار بزهکاری نشود.
در ادامه “علی اصغر زارع” مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شهرکرد نیز گفت: حمایت از خانواده‌های زندانیان حرکتی در راستای جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی و آسیب‌پذیری اقشار در معرض خطر است.
وی با بیان اینکه انجمن حمایت از زندانیان پل ارتباطی بین نیاز نیازمندان و توان توانمندان جامعه است، گفت: خانواده‌های زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت از مواجهه با مفاسد و ناهنجاری‌های اجتماعی صیانت می‌شوند.
گفتنی است در این دیدار، مقدمات برگزاری نشستی تخصصی، با حضور استاندار و دیگر مسئولین استان در راستای حمایت مادی و معنوی از خانواده زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت اتخاذ تا در بهمن ماه سال جاری برگزار شود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*