اخبار کوتاه

نشست تخصصی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با فرماندهان یگان حفاظت به منظور تقویت فرایندهای حفاظتی و استقرار امنیت پایداردر زندانها

image_pdfimage_print

نشست تخصصی و راهبردی فرماندهان یگان حفاظت زندانهای خراسان شمالی به منظور تقویت فرایندهای حفاظتی و استقرار امنیت پایدار،با حضور فرماندهان یگانهای حفاظت زندان به ریاست  پژمان پروین مدیر کل زندانها ی استان برگزار گردید .

در این نشست تخصصی پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان در سخنانی به فلسفه وجودی زندان  ونقش و ضرورت نظم و امنیت در اداره زندانها پرداخت و از نظم و استقرار امنیت پایدار به عنوان مهم ترین رکن در حوزه فعالیت های زندانبانی یاد نمود .

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی نظم و امنیت در زندان را لازم وملزوم یکدیگر دانست و خاطر نشان ساخت: نا امنی نه تنها  منجر به بی نظمی در کلیه امور جاری در حوزه های مختلف زندان خواهد شد بلکه اثراتی مخرب بر محیط پیرامونی و حتی جامعه خواهد گذاشت.

پروین  در جمع فرماندهان یگان حفاظت زندانهای استان،یگان حفاظت را مجری ایجاد نظم و امنیت در زندانها دانست و خطاب به فرماندهای یگان های حفاظت در زندانها، بر رویکرد مشارکتی و تفکری محوری مبنی بر مشارکت همه بخش ها و کارکنان در ایجاد امنیت و توسعه فرهنگ حفاظتی تأکید نمود.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با اشاره به اهداف مهم سازمان زندانها در راستای اصلاح و تربیت بزهکاران اجتماعی و فراهم نمودن زمینه بازگشت اصلاحی آنان به جامعه،لازمه انجام امور تربیتی را وجود نظم و امنیت دانست و نه تنها این دو موضوع را جدا از یکدیگر ندانست بلکه از امنیت و تربیت به عنوان دو مکمل در ایجاد نظام زندانبانی اسلامی یاد نمود.

پژمان پروین در ادامه به نقش مؤثر پرسنل وظیفه در کمک به ایجاد نظم و امنیت در زندانها اشاره نمود و خاطر نشان ساخت: با لحاظ نمودن شرایط سنی پرسنل وظیفه باید ضمن حراست ازآنان در برابر آسیب های اجتماعی با گسترش همدلی،مهربانی و استجابت خواسته های معقول و مشروع ، اکرام و تشویق آنان را همواره در دستور کار خود قرار دهیم . وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته از جمله ایجاد آسایشگاههایی مجهز و استاندارد در زندانهای خراسان شمالی در دو ساله اخیر، این اقدامات را نمونه ای از اهمیت بخشی به موضوع توجه به پرسنل وظیفه دانست.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در جمع فرماندهای یگان حفاظت، با بیان مسائل ریز امنیتی در زندانها و دستور اجرای دقیق آن توسط یگان های حفاظت بر مواردی همچون توجه بر ورود و خروج زندانها،آموزش مستمر کارکنان و پرسنل وظیفه،اهتمام در اجرای صحیح دستورالعمل های اعزام و بدرقه زندانیان به محاکم قضایی و مراکز درمانی،تأکید نمود و از طرح در حال اجرای گسترش کنترل دیجیتالی زندانهای استان با افزایش صد درصدی دوربین های مداربسته خبر داد.

در این نشست تخصصی که بیش از چهار ساعت به طول انجامید فرماندهان یگان حفاظت زندانهای خراسان شمالی نیز گزارشی از دوره آموزشی فرماندهای یگان های حفاظت کشور ارائه نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*