نشست تخصصی مسئولین اجرای احکام ، آمار و فن آوری اطلاعات و مددکاری با حضور مدیر کل زندان های خراسان شمالی

image_pdfimage_print

درکار گروه مشترک مسئولین اجرای احکام ، مددکاری و آمار و رایانه زندان های خراسان شمالی که در سالن جلسات اداره کل برگزار شد ، محمدی مدیر کل زندان ها از افزایش بازدید قضات از زندان ها و نیز افزایش تسهیلات قضایی به مددجویان زندان های استان خبر داد .

محمدی در این کار گروه اظهار داشت : در سه ماهه دوم و سوم سال جاری در عرصه عملی، حضور قضات در زندان‌ها چشمگیر بوده و مراجع  قضایی ۱۱۲۷ مورد از زندان های استان بازدید داشته اند که از جمله  نتیجه ی این  بازدید ها ، کاهش جمعیت کیفری و آرامش در زندان ها بوده است .

مدیر کل زندان های استان تصریح کرد : به منظور کمک به تحکیم مبانی و روابط خانوادگی و اجتماعی زندانیان، رفع مشکلات ضروری فردی، خانوادگی و قضائی، بازتوانی اجتماعی و فراهم نمودن زمینه بازگشت مجدد به جامعه در نه ماهه سال جاری ۱۶۱۲۴ مورد مرخصی به زندانیان واجد شرایط در چهارچوب آیین نامه سازمان زندانها اعطاء گردیده است .

در خاتمه این نشست مدیر کل زندان های استان با عنایت به اهمیت و حساسیت کار زندانبانی بالاخص اجرای احکام مواردی همچون : بررسی روزانه خطاهای سیستم سجازا، ثبت احکام و اجرای آنها، نظارت بر نحوه اجرای احکام زندانیانی که در خصوص آنها نظارت الکترونیکی (پابند) اعمال گردید است، اعطای مرخصی به زندانیان واجد شرایط طبق دستور مقامات قضایی، اعطای تاسیسات قانونی به زندانیان، نظارت بر انتقال محکومین غیر بومی، پیگیری وضعیت زندانیان تحت قرار و برخی دیگر از موارد را مورد تاکید قرار داد . پایان خبر / م

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*