اخبار کوتاه
نشست خبری مدیرکل زندانهای استان گلستان با اصحاب رسانه در هفته قوه قضائیه

نشست خبری مدیرکل زندانهای استان گلستان با اصحاب رسانه در هفته قوه قضائیه

image_pdfimage_print

رضوانی : ما از باب رعایت حقوق شهروندان از مجرمین سلب آزادی نموده تا در فضای درمانگر و آموزشی شرایط بازگشت مجدد آنها به جامعه را فراهم بسازیم .

به گزارش روابط عمومی اداره کل استان ؛ با هدف اطلاع رسانی و افزون نمودن آگاهی جمعی جامعه از کیفیت خدمات ارائه شده توسط مجریان عرصه اصلاح و تربیت به مددجویان و تنویر افکار عمومی از طریق مطرح کردن معضلات آسیب های اجتماعی و توضیح شعبات مختلف و متعدد فعالیت های اصلاحی کارکنان زندانها با اصحاب رسانه که والیان صداقت و حقیقت در اچتماع هستند، در هفته قوه قضائیه شهرت یافته است.نشست خبری رضوانی مدیر کل زندانهای استان با اصحاب رسانه در محل اداره کل زندانهای استان برگزار گردید.

مدیر کل زندانهای استان درگلستان ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و تقدیر از تلاشهای ریاست جدید قوه قضائیه و توصیف کارآمدی و کار آموزی ایشان به دلیل فعالیت در بخش های مختلف عرصه قضا اظهار داشت : رسالت اصحاب رسانه نشر صداقت و امانتداری در جامعه و پاسداری از حقیقت است که به واسطه اطلاع رسانی درست تحقق می یابد حقیت اینست که زندان ابزار شکنجه نیست بلکه فضایی برای آرمان و اعطای آموزشیهای اصلاحی برای تعالی اخلاق و تکامل روحی مددجویان است. ما از باب رعایت حقوق شهروندی آزادی را از مجرمین سلب می کنیم و امکان شخصی نگری را از آنها می گیریم، اما حق نداریم حرمت انسانی یک فرد مجرم را نادیده بگیریم

رضوانی افزود :  فعالیت های فرهنگی متعددی در زندان انجام شده است که عقد بالغ بر ۲۵ توافقنامه با دستگاههای دولتی که رسالت فرهنگی دارند برای انجام امور مختلف فرهنگی تربیتی از زندان و برای خانواده زندانیان تنها یکی از نمونه است. همچنین این مقام ارشد اجرایی از اعطای تسهیلات به مددجویان آزاد شده یا توسط اداره مراقبت های پس از خروج زندان و اعطای سبد کالا به خانواده زندانیان در سال  ۹۷ و سه ماهه اول۹۸ نیز سخن به میان آورد.

عضوشورای عالی قضایی استان گفت: بهداشت و درمان در زندان رایگان می باشد. در حیطه بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای یا پیشگیری از بیماریهای شایع همکاران، حقیقتا فعال عمل کردند که تشکیل کلاس های چهره به چهره ، آموزش از طریق بروشور، آموزش های از سیمای زندان از موارد آن است .

همچنین در سال گذشته ما غربالگری و تشخیص بیماری هپاتیت را به  عنوان پایلوت در زندان تجربه کردیم که در همینجا از دکتر فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی گرگان تشکر می کنم.

رئیس ستاد کاهش های آسیب زندانهای در ادامه اظهار کرد: با همکاری دستگاههای فرهنگی ، اجرایی، فرمانداریها آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی به تفکیک شهرستان برای زندانیان و خانواده های آنان برگزار گردید. یکی از برنامه های اداره کل زندانها غنی سازی اوقات فراغت فرزندان زندانیان است که با همکاری انجمن حمایت از زندانیان در حال برگزاری است.

نشست خبری مدیرکل زندانهای استان گلستان با اصحاب رسانه در هفته قوه قضائیه

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*