اخبار کوتاه

نماز مهمترین ابزار در جهت نیل به اهداف اصلاحی و تربیتی در زندانها می باشد

image_pdfimage_print

به گزارش ستاد اقامه نماز سازمان ، دوره آموزشی مدیریت امور اجرایی نماز با شرکت معاونین اداری مالی و دبیران شورای اقامه نماز ادارات کل زندانهای سراسر کشور و با حضور حجتی پور معاون سلامت اصلاح و تربیت و رئیس ستاد اقامه نماز سازمان ، قهرمانی معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان ، زارع زاده مدیر کل دفتر برنامه ریزی ، نوسازی و تحول اداری و مدرسی ذیحساب و مدیر کل امور مالی سازمان در مشهد مقدس برگزار گردید.

حجتی پور معاون سلامت اصلاح و تربیت و رئیس ستاد اقامه نماز سازمان در ابتدای این دوره آموزشی ، با ذکر آیات و روایاتی ، ضمن بیان اهمیت امر خودشناسی و خودآگاهی در اصلاح و تربیت افراد جامعه افزود : آموزشهای علمی و عملی در زندانها باید به این سمت باشد که فرد به خودآگاهی واقعی برسد که در این صورت آموزشهای اصلاحی و تربیتی تاثیر گذار خواهد بود.

وی افزود : ریشه مباحث مرتبط با اصلاح و تربیت ، بحث خودآگاهی فرد نسبت به ارزش و جایگاهش در نظام آفرینش است . اگر فرد به این درجه رسید می تواند آموزش های اصلاحی و تربیتی از جمله امور قرآنی ، اقامه فریضه نماز تاثیر گذار باشد لذا لازم است دبیران محترم شورای اقامه نماز در زندانها اهتمام خاص و ویژه ای را در این خصوص معمول داشته و برنامه های  ویژه ای را تدوین و عملیاتی نمایند.

معاون سازمان زندانها در ادامه افزود : به جهت تلاش مستمر مدیران ، کارشناسان ، مربیان در اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی و حمایتی در زندانها ، سازمان موفق شده در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی ، امر اقامه نماز و آموزشهای قرآنی ، بعنوان سازمان برتر در بین سازمانها و دستگاه های اجرایی معرفی گردد.

رئیس ستاد اقامه نماز سازمان در پایان بیان داشت : اقامه نماز به معنای واقعی ، مهمترین برنامه در جهت کنترل و کاهش آسیب در زندانها تلقی می گردد که فعالیت مستمر و با برنامه روحانیون و ائمه جماعات در این راستا می تواند بسیار موثر واقع شود ، اقامه فریضه مقدس نماز باید همراه با معرفت و آموزش خاصی در این زمینه باشد تا از جنبه کیفی هم شاهد ارتقاء در اجرای این فریضه مقدس در زندانها باشیم.

در ادامه این جلسه با اهدای لوح ، از عملکرد استانهای کرمانشاه ، کردستان ، اصفهان ، اردبیل مرکزی ، کرمان و ایلام در امر ترویج فرهنگ اقامه نماز در سال ۹۷ تقدیر بعمل آمد.

شایان ذکر است در شروع این دوره آموزشی ، حجت الاسلام ربانی معاون دفتر امور فرهنگی و تربیتی و دبیر ستاد اقامه نماز سازمان ، ضمن خوش آمدگویی و قبولی زیارت شرکت کنندگان در دوره آموزشی ، به بیان گزارش عملکرد ستاد اقامه نماز سازمان در سال ۹۷ و برنامه های آتی پرداخت.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*