اخبار کوتاه

نمایشگاه صنایع دستی میراث ماندگار در زندان مرکزی قزوین برگزارشد

image_pdfimage_print

مدیر زندان مرکزی قزوین از برگزاری نمایشگاه تولیدات صنایع دستی زندانیان با عنوان میراث ماندگار در این مرکز خبرداد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل زندانهای استان قزوین:محمود ترابی  در حاشیه برگزاری این نمایشگاه گفت: همزمان با بزرگداشت روز صنایع دستی در سراسر کشور آثار وتولیدات صنایع دستی زندانیان بمدت یک هفته در این مرکز درمعرض دید علاقمندان قرار گرفت.

وی بابیان اینکه هنرصنایع دستی در زندان ، حاصل ذوق ، ‏سليقه، ابتکار و خلاقيت زندانیانی است که صبورانه درطول مدت تحمل حبس ، اوقات فراغت خود را به هنرآموزی گذرانده اند اذعان داشت:هنر صنایع دستی در زندان از جایگاه خوبی برخوردار بوده و زندانیان علاقمند در رشته های مختلفی را به خود جذب نموده است.

مدیر زندان مرکزی قزوین افزود:در حال حاضر صنایع سراجی سنتی، معرق کاری، منبت کاری، و گیوه بافی بصورت تخصصی وبا حضور اساتید این رشته ها برای زندانیان علاقه مند برگزار می شود و زندانیان با خلق آثار هنری برجسته درآمد خوبی هم برای خانواده های خود کسب می نمایند.

معاون صنایع دستی وگردشگری استان نیز در بازدید از این نمایشگاه گفت: برگزاری اینگونه نمایشگاه ها در حوزه های مختلف صنایع دستی  در واقع ترغیب زندانیان  به امر حرفه آموزی است .

حصاری با مثبت ارزیابی کردن خدمات آموزشی صنایع دستی به زندانیان اظهارداشت: ایجاد فرصت آموزش صنایع دستی در زندان گامی موثر برای سلامت روحی و جسمی زندانیان است و تمامی دستگاه های مسئول باید با برنامه ریزی هدفمند و مناسب در جهت ارتقاء وتوسعه صنایع دستی تلاش نموده  تا زندان محیطی مفید برای محبوسین باشد.

وی خاطرنشان کرد:تعامل ومشارکت گسترده در حوزه صنایع دستی زندانها در دستور کار اداره کل صنایع دستی وگردشگری استان قرار دارد و بزودی شاهد اعزام مربی و تجهیز کارگاههای صنایع دستی  دراین مراکز خواهیم بود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*