اخبار کوتاه

همایش استانی فردایی بهتر با هدف اشتغال زایی زندانیان در کرمان

image_pdfimage_print

در راستای اشتغال زایی خانواده مددجویان اداره کل زندانهای استان کرمان با همکاری کارخانجات زیتون آرشیا ،همایش فردایی بهتر ویژه خانواده مددجویان با حضور علوی نماینده کارخانجات زیتون آرشیا ،امیری مدیر کل زندان های استان کرمان،پرویز سلیمانی معاون سلامت ، اصلاح و تربیت اداره کل،حجت الاسلام مقبلی رئیس مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت های پس از خروج،مدیران و روسای ستادی اداره کل و جمع پرشوری از خانواده و همسران مددجویان در مرکز آموزش  و پژوهش منطقه ۵ اداره کل زندان های استان برگزار گردید.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان : ابتدای این مراسم حجت الاسلام مقبلی ضمن ارائه گزارشی از آموزش های ویژه خانواده مددجویان و بیان تفاوت های زندابانی اسلامی و غیراسلامی گفت: ماموریت زندان ها در جمهوری اسلامی اصلاح و تربیت مددجویان است که این اصلاح تربیت ابتدا اصلاح جسم و بعد اصلاح روح و روان مددجویان و خانواده آنان را به دنبال دارد .

وی با تاکید بر اصلاح و تربیت در زمان حبس به آزادی زندانیان اشاره کرد و افزود: مراقبت از مددجویان و خانواده آنان پس از آزادی دارای اهمیت بیشتری می باشد که باید به آن توجه و برای آن برنامه ریزی کرد که این امر باعث شده است که امروز گرد هم آییم تا بتوانیم با شما ؛ برای شما برنامه ریزی نماییم تا زمینه اشتغالتان فراهم گردد.

در ادامه علوی نماینده کارخانجات زیتون آرشیا ضمن معرفی و ارائه گزارشی از کارخانجات گفت :هدف ما اشتغال  برای گروه آسیب دیده جامعه و افرادی می باشد که به هر دلیلی دارای سوء پیشینه هستند .

وی با بیان اینکه امروزه همه ارگانها و موسسات افرادی را به کار می گیرند که فاقد سوء پیشینه باشند و کارآفرینان به فکر کار و اشتغال افرادی که دارای سابقه کیفری می باشند نیستند گفت: مجموعه کارخانجات آرشیا به دنبال کار آفرینی برای این قشر از جامعه می باشد و امروز هم در خدمت شما خانواده زندانیان شهرستان کرمان هستیم تا با کمک شما بتوانیم کارگاه های مولدی راه اندازی کنیم.

علوی در خصوص نحوه کار این کارگاه های خانگی گفت : این کارگاه ها با نظارت کامل خیریه تجهیز و تولیدات آن نیز توسط خیریه بازاریابی و به فروش می رسد و فقط انتظار می رود که شما خانواده ها با دقت و کیفیت تولید را به سرانجام رسانید.

وی هدف از این اقدام را توانمند سازی خانواده زندانیان دانست و افزود : شرکت آرشیا در مشهد با همین هدف شروع به کار نموده و امروزه با همت افرادی که دارای سابقه های متعددی بوده اند توانسته است با برند های اروپایی رقابت نماید و اطمینان دارم  با همت شما خانواده محترم زندانیان می توانیم این اقدام مهم را در کرمان رقم زنیم.

در ادامه امیری مدیر کل زندان های استان ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین برگزار کننده این همایش بویژه دکتر نبی مدیر کارخانجات زیتون آرشیا گفت: هدف ما از برگزاری این همایش با همکاری بخش خصوصی و شما خانواده مددجویان ، ایجاد اشتغال ، درآمد زایی و کاهش آسیب های اجتماعی می باشد .

مدیر کل اقدامات تامینی و تربیتی استان با تاکید بر برنامه ریزی و جمع آوری اطلاعات میدانی در زمینه اشتغال و حرفه آموزی خانواده زندانیان بیان داشت:خیلی از مددجویان پس از آزادی به دلیل بی سوادی ، عدم مهارت و بیکاری مرتکب جرم مجدد می شوند و بازگشت مجدد به زندانها دارند که ما می توانیم با تلاش بخش خصوصی و برنامه ریزی این آسیب های مهم را کاهش دهیم.

امیری با بیان اینکه در مرحله نخست برای ۱۰۰ نفر از خانواده مددجویان با همت کارخانجات آرشیا برنامه ریزی نموده ایم افزود: سعی بر آن داریم از تمام توان خود در جهت اشتغال و حرفه آموزی و در نهایت درآمد زایی خانواده ها گام موثر برداریم که لازمه ی آن همت و همکاری شما خانواده های زندانیان می باشد.

شایان ذکر است در ادامه خانواده زندانیان نظرات خود را در خصوص اجرای طرح و میزان همکاری ها و مسائل پیش رو با مدیر کل زندانها و نماینده شرکت آرشیا مطرح نمودند که از سوی مدیر کل زندانها به آنها پاسخ داده شد.

در پایان با اهدای کارت هدیه از حضور و اهمیت خانواده ها به این گونه همایش ها از همه حاضرین( خانواده زندانیان) تقدیر بعمل آمد.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*