اخبار کوتاه

همایش بزرگ سوادآموزی در زندان مرکزی یزد

image_pdfimage_print

همزمان با هفته سواد آموزی و با حضور مدیرکل زندان های استان و معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش یزد، همایش بزرگ سوادآموزی در زندان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی یزد؛ در این همایش که در محل سالن آمفی تئاتر زندان مرکزی برگزار شد، مدیرکل زندان های استان با اشاره به اهمیت سوادآموزی در کاهش جرایم گفت: آمارها و شواهد نشان می دهد که زندانیانی که در کلاسهای نهضت سوادآموزی مشارکت فعال دارند کمترین بازگشت مجدد را به زندان دارند .

رضا ذوالفعلی نژاد افزود: هدف از ترویج برنامه های نهضت سوادآموزی در زندان های استان، ریشه کن کردن بی سوادی و همچنین کمک به توانمندسازی زندانیان با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

وی اجرای برنامه های آموزشی بخصوص برای زندانیان بازمانده از تحصیل را نیازمند برنامه ریزی و اقدام لازم دانست و بر بر اجرای به موقع و دقیق آنان تاکید کرد.

در ادامه امین الرعایا، معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ضمن تقدیر و تشکراز مدیر کل زندان ها و همکاران این مجموعه در برگزاری منظم دوره های سوادآموزی برای مددجویان بی سواد و کم سواد به بیان گزارشی از عملکرد زندان های استان و تشریح نحوه اجرای برنامه های سوادآموزی در زندان ها در چارچوب دستورالعمل های ابلاغی پرداخت .

در ادامه گروه های سرود،همخوانی و موسیقی سنتی مددجویان به اجرای برنامه پرداخته و در پایان فعالین امر سواد آموزی و همچنین مددجویان برگزیده در نهضت سوادآموزی زندان مرکزی مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*