اخبار کوتاه

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اتفاق افتاد؛ آزادی بیش از ۴۰ زندانی جرایم غیرعمد از زندان های استان یزد

image_pdfimage_print

مدیر کل زندانهای استان یزد از آزادی بیش از ۴۰ مددجوی جرایم غیر عمد همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان یزد ؛ رضا ذوالفعلی نژاد  با اعلام این خبر گفت: همزمان با دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ۴۶ زندانی محکوم جرایم غیر عمد که ۴ نفر از آن زن بودند با کمک خیران استان یزد و پیگیری های ستاد دیه استان  آزاد شدند.

وی افزود: برای آزادی این ۴۶ نفر ۳۲ میلیارد ریال نیاز بود که ستاد دیه با پیگیری های مستمر و همچنین با دعوت شکات توسط کمیته صلح و سازش این ستاد توانست بخش عظیمی از بدهی مبلغی برابر با ۲۵ میلیارد ریال را گذشت گرفته و با پرداخت مبلغ ۷ میلیارد  ریال موجبات آزادی آنها را فراهم نماید.

نایب رییس هیئت امنای ستاد دیه استان با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون ۲۰۹ نفر محکوم مالی جرائم غیر عمد از زندان های استان آزاد شده اند افزود: از ابتدای سال ۱۶۳ نفر آزاد شدند و به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نیز ۴۶ نفر دیگر به این آمار اضافه شدند.

ذوالفعلی نژاد اظهار داشت: در حال حاضر ۲۴۸ نفر زندانی جرائم غیر عمد با بدهی ۶۴۰ میلیارد ریال در زندان‌های استان داریم که تاکنون ۱۴۰ میلیارد ریال از این مبلغ را گذشت رضایمندانه گرفته ایم و اکنون برای آزادی این تعداد نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال هستیم که امیدواریم با کمک خیرین گرامی استان موجبات این ۲۴۸ نفر نیز فراهم گردد .

لازم به ذکر است، ۴ نفر از مددجویان محکوم مالی غیرعمد که در اندرزگاه نسوان تحمل حبس می کردند طی آیینی با حضور مدیرکل زندان های استان، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، مدیرعامل ستاد دیه یزد و همچنین خادمین حرم مطهر حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*