اخبار کوتاه

وداع آخر و اشک ماتم در آئین استقبال از لاله گمنام دفاع مقدس که به ملاقات مددجویان زندانهای قم آمده بود

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم،پیکر پاک و مطهر شهید گمنام دفاع مقدس  پس از احترامات نظامی بر فراز دستان مددجویان، سربازان وظیفه و کارکنان  درزندان قم،بازداشتگاه قم ،اردوگاه حرفه آموزی وکاردرمانی وکانون اصلاح وتربیت قم تشییع شد.

در این مراسم معنوی و روحانی که جمعی از کارکنان زندان قم، پرسنل وظیفه و جمع کثیری از مددجویان حضور داشتند به پیکر پاک و مطهر شهید گمنام ادای احترام و سپس بر فراز دستان عاشقان تشیع و در مجتمع فرهنگی زندان قم ،اردوگاه ،بازداشتگاه وکانون اصلاح وتربیت  با عزاداری و سوگواری در مصائب اهل بیت(علیهم السلام) و این شهید گمنام اشک ماتم ریختند.

حجت الاسلام میری، راوی و سخنران این مراسم معنوی  در زندان قم بیان داشتند: فضای معنوی حاکم بر جلسه، تأثیر بسزایی در روحیه مددجویان دارد و باید جوانان این فرصت را مغتنم بشمرند.

وی افزود: شهادت، بالاترین ارزش و امتیازی است که انسان های ممتاز به آن نائل شده اند و شهدا و جانبازان سند افتخار دینی و ملّی ما هستند که در حقیقت طلایه داران آفتاب و اساتید واقعی اخلاقند.

همچنین حجت الاسلام بیگدلی در بازداشتگاه قم  از فضائل و مناقب امام جعفر صادق(ع) و ویژگی های شهادت و شهید سخنانی را بیان نمودند.در این مراسم قضات و جمعی از پرسنل و سربازان وظیفه اداره کل زندانهای استان قم عاشقان عزادار را همراهی می کردند

گفتنی است در این مراسم که با مداحی و قرائت دعای ندبه همراه بود، نوحه سرایی توسط حاج آقای اشعری از ذاکرین اهل بیت(ع) و همچنین سینه زنی و درد دل مددجویان با شهدای گمنام، فضای معنوی خاصی را به این مراسم باشکوه بخشیده بود.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*