اخبار کوتاه

پیاده سازی مهندسی فرهنگی در زندان های ایلام ، محور دیدار مدیرکل زندان های ایلام و مدیرکانون های فرهنگی و هنری مساجد استان بود

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – حجه الاسلام والمسلمین چراغی پور مدیرکانون های فرهنگی و هنری مساجد و سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ایلام دیدار کرد.
در این دیدار جمعی از کارشناسان و مسئولین زندان های استان و کانون فرهنگی و هنری مساجد نیز حضور داشتند و ضمن ارائه نظرات و راهکارها در خصوص تبیین مطلوب فعالیت های فرهنگی، در راستای پیاده سازی و بومی سازی آنها در سطح زندانها نیز بحث و گفتگو کردند.
کشوری ضمن قدردانی از مسئولین کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان به منظور همکاری و تعامل با زندان های استان، بیان داشت: جامعه زندانیان برای اصلاح و بازسازی، نیازمند مساعدت در حوزه فرهنگی هستند و می بایست با همکاری و تعامل اثربخش ، فرهنگ پذیرش زندانی از سوی جامعه را بعد از اصلاح و بازپروری ، پیاده سازی کنیم.
کشوری تصریح کرد: ترسیم ابعاد مختلف مهندسی فرهنگی جهت طراحی و اجرای صحیح ، دقیق و همه جانبه در سطح زندانها و جامعه، نیازمند تحرک بیشتر نهادهای فرهنگی است. وی به تاثیر فعالیت های فرهنگی در بازسازی شخصیتی زندانیان اشاره نمود و لازمه پیاده سازی مهندسی فرهنگی در زندانها را توجه به زیرساخت های فرهنگی قلمداد کرد. ایشان پرداختن به زندانیان و ارتقاء سطح کمی و کیفی فعالیت های فرهنگی را تکلیفی شرعی برای کلیه متولیان فرهنگی در سطح جامعه دانست و خواستار حمایت بیش از پیش آنان شد.
حجه الاسلام والمسلمین چراغی پور نیز در ادامه برای توسعه حمایت های معنوی و مادی از زندانیان و مسائل فرهنگی آنان، اعلام آمادگی کرد و گفت: کانون های فرهنگی و هنری در سطح زندان ها فعال هستند و با تجهیز کتابخانه ها و مساعدت در راستای اجرای طرح های قرآنی و پوشش حداکثری زندانیان به منظور تبیین فعالیت های فرهنگی و تربیتی با هدف توسعه و بازپروری زندانیان تلاشی بیش از پیش خواهیم داشت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*