اخبار کوتاه

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای خانواده های زندانیان استان ایلام

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – با حضور مسئولین استانی ، کارگاه آموزشی تخصصی پیشگیری اولیه از اعتیاد ویژه خانواده های زندانیان برگزار شد.
در این کارگاه آموزشی؛ کمالوندی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ایلام، حجه الاسلام والمسلمین امیری معاونت فرهنگی دادگستری استان، خانم شادیوند مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان و خانواده، عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان، روسای زندان ها و دیگر مسئولین استانی و ستادی حضور داشتند و ضمن بازدید از نمایشگاه های پیشگیری از اعتیاد و صنایع دستی مددجویان ، در خصوص کنترل اعتیاد برای خانواده های زندانیان مطالبی با بهره مندی از ظرفیت اساتید مجرب دانشگاهی، آموزش داده شد.
کشوری در ابتدای این کارگاه آموزشی از همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی چون: دادگستری ، استانداری، بهزیستی، کمیته امام خمینی (ره) و… در راستای حمایت از خانواده های زندانیان تقدیر کرد و ضمن بیان مطالبی در خصوص خدمات حمایتی که برای زندانیان و خانواده های آنان ارائه می گردد ، به بیان شرحی از عملکرد مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج و همچنین اقدامات انجمن های حمایت پرداخت.
ایشان در سخنان خود به اهمیت پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای خانواده های زندانیان اشاره کرد و معضل اعتیاد و کنترل آن را یکی دغدغه های اصلی مسئولین دانست.کشوری به استفاده از ظرفیت های علمی و تحقیقاتی که در حوزه پیشگیری از اعتیاد فعالیت می کنند ، تأکید داشت و خطاب به خانواده های زندانیان خواستار عملی شدن آموزش های ارائه شده در بنیان خانواده شد.
کمالوندی نیز در ادامه به صورت تخصصی و با ارائه آمار های تحلیلی در خصوص اعتیاد و کنترل علمی آن به ایراد سخن پرداخت، ایشان اذعان داشتند: ۱۷۰ کشور در دنیا از اعتیاد به عنوان آسیب اول کشور یاد کرده اند و در حال کنترل و مبارزه با این آسیب اجتماعی هستند. وی ضمن اشاره به آسیب هایی که از استعمال مواد مخدر به وجود می آیند، در خصوص ریشه یابی و پیشگیری از آن مطالبی را عنوان نمود.
شادیوند مدیرکل امور بانوان استانداری ضمن تقدیر از مسئولین زندان های استان و حُسن توجه آنها به خانواده های زندانیان و تلاشی که در راستای حمایت از آنان صورت می گیرد، خطاب به همسران زندانیان خاطر نشان کرد: در غیاب سرپرست خانواده، کنترل و مدیریت اوضاع بر دوش شماست . وی از زنان به عنوان قلب خانواده یاد کرد و هدف از کارگاه های آموزشی را توانمندسازی خانواده های زندانیان در برابر آسیب های اجتماعی معرفی نمود. وی در ادامه به اهمیت نقش زن در خانواده و پیشگیری از بروز آسیب برای فرزندان زندانیان ضمن کسب مهارت، اشاره کرد و در ادامه به صورت کارگاهی مطالب آموزشی و راه های پیشگیری و کنترل اعتیاد، توسط دکتر احمدی از اساتید مجرب دانشگاهی برای خانواده های زندانیان تشریح شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*