اخبار کوتاه

کارگاه آموزش توجیهی مربیان جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی در اداره کل زندانهای استان کرمان برگزار شد

image_pdfimage_print

در راستای اجرای طرح جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی زندانها ،کارگاه آموزش توجیهی مربیان با هدف آشنائی کارکنان مرتبط با حوزه کتابخانه ها با شیوه و تکنیک های اجرای طرح جام باشگاه ها با حضور استاد کرمی و کاشفی اعزامی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدت ۲ روز در مرکز آموزش و پژوهش منطقه ۵ برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانها : نیک نام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها در آغاز برگزاری این کارگاه ضمن خیر مقدم و تقدیر از حضور اساتید هدف از برگزاری این کارگاه را هدف آشنایی بیشتر مربیان باشگاه های کتابخوانی و آماده سازی آنها برای آموزش به گروه های مختلف، ایجاد باشگاه های کتابخوانی، ترویج مطالعه و رونق کتابخوانی در زندانهای استان بیان نمود .
وی در خصوص اهمیت کتاب و تاثیرآن در افزایش سطح آگاهی افراد جامعه و زندگی اجتماعی مطالبی را بیان نمود.
دکتر کاشفی مولف و استاد دانشگاه مطالبی را زمینه کتاب و کتابخوانی بیان نمود و فلسفه تشکیل کارگاه آموزشی در راستای آموزش مربیان تسهیلگران جهت اجرای جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی در زندانها برشمرد.
در ادامه دکتر اکرمی از مولفین و اساتید برجسته کشوری وضعیت کتابخوانی در جامعه را تشریح نمود و وضعیت مطلوب را نامطلوب دانست و رهکارهائی در جهت افزایش مطالعه افراد جامعه بیان نمود .
با شروع کار عملی کارگاه مذکور شرک کنندگان در ۴ کارگروه ساماندهی شده و با راهنمائی و هدایت اساتید با ارائه نظرات به شکل بارش افکار و انجام کارهای عملی به صورت فعال در برنامه ها شرکت نمودند.
برپائی نمایشگاه و معرفی تازه های کتاب از جمله برنامه های جانبی کارگاه مذکور بود .
لازم به ذکر است در جاسه کارگاه مذکور و استفاده بهینه از رهنمود های اساتید مجرب، کارگاه عملی کوتاهی نیز جهت مددجویان کانون اصلاح و تربیت در فضائی صمیمی برگزار شد که مورد استقبال بی نظیر آنان قرار گرفت .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*