کار فرهنگی در زندانها نیازمند ملاطفت و ظرافت خاص است

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی به منظور ایجاد همکاری وتعامل  فرهنگی  وهمچنین تقدیر از زحمات یک ساله  ائمه جماعات، روحانیون و سربازان و کارکنان فعال نماز  جلسه  هم اندیشی روسای زندانها ، کارکنان فرهنگی و روحانیون مستقر در زندانهای این استان در سالن جلسات اداره کل  برگزار شد .

 دراین جلسه آیت ا… سپاسی  آشتیانی مدیر حوزه های علمیه استان ضمن تقدیر از اقدامات  انقلابی ، جهادی  و شاخص مدیر کل و مجموعه  زندانهای استان در مقطع زمانی حاضر با توجه به کمبود ها و تنگناهای متعدد  که در  راستای توسعه برنامه های اصلاحی و تربیتی زندانیان انجام شده است گفت : این تلاش و سخت کوشی متعهدانه  نتیجه اعتقاد و ایمان  قلبی به انجام کارهای بزرگ با رویکرد  اثر گذاری و  خدمت به جامعه ای آسیب دیده و نیازمند حمایت  است که امیدواریم  ثمرات ارزشمند آن عدم بازگشت مجدد زندانیان به ارتکاب جرم پس از آزادی و بازگشت سلامت  آنها به جامعه باشد . .
آیت ا… سپاسی آشتیانی همچنین با اشاره به شرایط خاص کار در زندان  افزود : زندانیان جامعه ای آسیب دیده و یا  بیمار از لحاظ فکری و روحی بوده که درمان تفکر و عقیده آسیب دیده آنها کاری سخت و نیازمند صعه صدر  ، ظرافت و  ملاطفت خاص خود  و بدور از خشونت  می باشد و ثمره ارزشمند این نوع رفتار اثر گذاری در عمق تفکر ،اندیشه ، عقیده و نهایتاً بهبود رفتار آنها خواهد بود .
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان مرکزی  نیز  در این جلسه با اشاره به  تلاش و زحمات مجموعه فرهنگی و  روحانیون شاغل در زندانهای استان وضع موجود را  مطلوب و قابل  تقدیر عنوان نمود و اظهار امیدواری کرد با تلاش بیشتر و تکیه بر دانش روز و ایده های نو در جهت ارتقاء  هر چه بیشتر برنامه های اجرایی حوزه فرهنگی تربیتی زندانها  گام های بلندی به منظور تاثیر گذاری بر افکار زندانیان و  اصلاح  رفتار آنها برداشته شود .
افشاری هدف اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندانها را ایجاد تعادل در تفکر و شخصیت زندانیان عنوان نمود و افزود : برنامه ریزی فرهنگی زندانها باید با این  رویکرد و متناسب با ظرفیت  و توان فکری زندانیان انجام گرفته و مبنای تربیت اسلامی سرلوحه اجرای امور در این حوزه قرار گیرد .
 در پایان این جلسه از سربازان و کارکنان فعال نماز و فرهنگی زندانهای استان با اهدای هدایای تقدیر به عمل آمد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*