اخبار کوتاه

کمک نیکوکاران در جشن گلریزان ستاد دیه استان البرز

image_pdfimage_print
خیرین 7 میلیارد ریال برای آزادی زندانیان غیرعمد البرز کمک کردند.
جشن گلریزان شامگاه پنجشنبه با حضور رئیس کل دادگستری استان البرز، دادستان عمومی وانقلاب استان البرز، مدیر ستاد دیه استان و نماینده مردم کرج و دیگر مسئولان خیرین برگزار و بیش ازهفت میلیارد ریال برای آزادی زندانیان غیر عمد البرزی کمک جمع آوری شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان البرز، در این مراسم مبلغی بیش از هفت میلیارد ریال از سوی خیرین جمع آوری شد.
مقدسی مدیرعامل ستاد دیه استان گفت: با توجه به اینکه 290 از زندانیان جرایم غیر عمد در استان البرز وجود دارد که مجموع بدهی آنها 50 میلیارد تومان اعتبار برای آزادی این افراد نیاز داریم.

محمدباقر مقدسی افزود: ستاد دیه انتظار ندارد که همه 50 میلیارد تومان مورد نیاز را خیرین کمک کنند، کمک خیرین نمک و برکت ستاد دیه است علاوه بر مساعدت خیرین از تسهیلات بانکی، گذشت شاکی و آورده خود خانواده نیز استفاده می شود.
ووی با اشاره به اینکه تا پایان ماه مبارک رمضان ۵ جشن گلریزان دیگر و به مناسبت های مختلف در البرز برگزار می شود، تصریح کرد: کمک خیرین نمک و برکت ستاد دیه است و باید به این نکته اذعان داشت برای آزادی زندانیان علاوه بر مساعدت خیرین از تسهیلات بانکی نیز استفاده می شود.

مدیرعامل ستاد دیه استان البرز با تاکید بر اینکه در حال حاضر دو زندانی خانم واجد شرایط آزادی با بدهی بالغ بر ۳۰ میلیون تومان در زندان بسر می برد، گفت: اولویت ما برای آزادی زندانیان بانوان، نوجوان و معلول است.

مدیرعامل ستاد دیه استان البرز گفت: ضرورت وجود زندان بر هیچکس پوشیده نیست زندان به عنوان محلی برای نگهداری بزهکارانی که امنیت جامعه را به مخاطره می اندازند در برهه ای از زمان ضروری است.
مقدسی افزود: ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند با هدف جذب کمکهای اشخاص حقیقی و حقوقی برای آزادی مددجویان بدهکار دیه ناشی از ایراد صدمه بدنی و یا قتل غیر عمد،تصادفات رانندگی وحوادث کارگاهی و نز محکومیت های مالی نظیر بدهکاران مهریه های معقول و متعارف،نفقه و صدور چک های بلا محل غیر کلاهبرداری به ابتکار شهید حاج سید اسدالله لاجوردی رییس وقت سازمان رندانها بنیان نهاده شد.
وی افزود: سال گذشته در جشن گلریزان 550 میلیون تومان توسط خیرین جمع آوری شد.

این گزارش حاکیست: محمدجواد کولیوند ، نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ،در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان البرز نیز،با بیان اینکه برای آزادسازی جمعی از این زندانیان به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیاز است، افزود: یک خیر چک سفید امضائی برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد ارائه کرده است. اظهار کرد
وی خاطر نشان کرد: خانواده زندانیان چشم به انتظار سرپرستان و عزیزان خود هستند.

IMG_0009IMG_0026IMG_0032IMG_0042IMG_0052IMG_0066IMG_0138IMG_0164

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*