اخبار کوتاه

کمک ۲۸۱میلیون تومانی خیرین خمینی شهری در جشن گلریزان زندانیان

image_pdfimage_print

986

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،جشن گلریزان ویژه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد درذ شهرستان خمینی شهر برگزار شد.

شیروانی رئیس زندان شهرستان خمینی شهر با اعلام اینکه ۳زندانی محکوم مالی در جشن گلریزان آزاد شدند، افزود: به کمک خیرین ۲۸۱میلیون تومان در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و محکومین مالی جمع آوری شد.

رئیس زندان شهرستان خمینی شهر شامگاه پنجشنبه در جشن گلریزان زندانیان جرایم غیرعمد و مالی گفت: در حال حاضر تعداد ۹۷نفر محکوم مالی در زندان شهرستان وجود دارد که مشمول کمک خیرین و ستاد دیه می باشند.

وی ادامه داد: ازاین تعداد مشمول آزادی از زندان تعداد ۶۶نفر محکوم مالی به لحاظ صدور چک، سفته و سایر اسناد و اوراق تجاری با مبلغ ۶میلیارد تومان و مچنین تعداد ۲۴نفر محکوم مهریه و نفقه با مبلغ ۳۰۰میلیون تومان، ۵۱۳عدد سکه بهار آزادی و ۱۷۰مثقال طلا در زندان خمینی شهر حبس هستند.

photo_2016-06-18_09-57-31

ابراهیم شیروانی با اعلام اینکه ۷نفر از این تعداد زندانی مشمول به دلیل دیه ناشی از تصادفات با مبلغ ۳۹۶میلیون تومان زندانی هستند افزود: اولویت برای آزادی و کمک خیرین در گلریزان برای این دسته از جرائم غیرعمد پیش بینی شده که به دلیل تصادف محکوم اند تا آزاد شوند.

وی با اشاره به اینکه خیرین شهرستان خمینی شهر در سطح کشور نمونه هستند و برگزاری جشن گلریزان زندانیان ریشه در سخاوت و فطرت مردم این خطه دارد، اظهارداشت: به همت خیرین مبلغ ۲۸۱میلیون تومان وجه نقد و تعهد مالی در جشن گلریزان ماه رمضان امسال جمع آوری شد که با مشارکت ستاد دیه استان آزادی زندانیان مشمول و در اولویت فراهم می شود.

شیروانی اضافه کرد: به همت مجموع صندوق های قرض الحسنه و خیریه های شهرستان خمینی شهر مبلغ ۵۰۰میلیون تومان تسهیلات بدون بهره بانکی به زندانیان و خانواده های واجد شرایط که از سوی زندان معرفی می شوند پرداخت خواهد شد تا زمینه آزادی دیگر زندانیان نیز فراهم شود.

وی اعلام کرد: در جشن گلریزان که پنجشنبه شب با حضور پرشور خیرین و خانواده آنان در خمینی شهر برگزار شد ۳زندانی محکوم مالی توسط خیرین در مراسم آزاد و به کانون گرم خانواده ها بازگشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*