اخبار کوتاه

کمک ۶۵۰ میلیون ریالی خیرین در اولین جشن گلریزان شهرستان باشت

image_pdfimage_print

برای اولین بار جشن گلریزان شهرستان باشت با حضور جمعی از مسئولین استانی، شهرستانی و خیرین و نیکوکاران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی زندان های استان، همزمان با روزهای پایانی ماه مبارک رمضان اولین جشن گلریزان شهرستان باشت با حضور مدیرکل زندان های استان،امام جمعه، رئیس دادگستری، دادستان و فرماندار شهرستان، مدیر نمایندگی ستاد دیه و جمعی از خیرین و نیکوکاران در سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر باشت برگزار شد.

اسماعیل جمیاری مدیرکل و نائب رئیس ستاد دیه استان در این گلریزان که برای اولین بار در شهرستان باشت برگزار شده بود با اشاره به پویش عمومی و فراخوان گسترده در سطح استان با هدف جلب مشارکت های مردمی و شرکت در جشن های گلریزان ویژه کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گفت: خوشبختانه تعداد جشن های گلریزان در رمضان امسال نسبت به سال گذشته سه برابر شده و این تعداد از سه جشن به ۹ جشن افزایش یافته که هدف اصلی ما از این اقدام توسعه و ترویج فرهنگ انفاق و احسان و زنده نگاه داشتن حس همدردی و دستگیری از نیازمندان و نهایتا جلب مشارکت های مردمی برای کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد است.
جمیاری تعداد زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان باشت را ۱۲ نفر عنوان کرد و اظهار داشت: ۹ نفر از این افراد را بدهکاران مالی و ۳ نفر دیگر مربوط به مهریه است که امیدوارم تا باهمراهی و همکاری خیرین زمینه آزادی بخشی از این افراد فراهم شود.

دیانت رئیس دادگستری شهرستان باشت هم با قدردانی از حضور مدیرکل زندان ها و مسئولین ستاد دیه استان، برگزاری جشن گلریزان در باشت را فرصتی مهم و شروعی پر خیر و برکت برای استفاده از ظرفیت خیرین شهرستان دانست و در خصوص گرفتاری ها و مشکلات فرا روی زندانیان و خانواده های آنان مطالبی را بیان نمود.

حجه الاسلام عبودی امام جمعه شهرستان باشت نیز در خصوص فضیلت ماه مبارک رمضان و لزوم کمک و دستگیری از همنوعان و نیازمندان و اثرات این کار در زندگی فردی و اجتماعی مطالبی را عنوان و از خیرین خواست تا در این امر خداپسندانه شرکت کنند.

حسینی فرماندار شهرستان اقدام سازمان زندان ها و ابتکار شهید لاجوردی در ابداع ستاد دیه و گسترش آن در سراسر کشور را قابل تحسین دانست و تصریح کرد: در غیاب زندانی زن و فرزندانش در معرض انواع آسیب ها و تهدیدات قرار می گیرند که لازم است تا همگی در جهت کمک به آزادی زندانیان حرائن غیر عمد سهیم باشیم.
در پایان و پس از جمع آوری فرم های مربوطه مبلغ ۶۵۰ میلیون ریال توسط خیرین شهرستان باشت در قالب نقد و تعهد به ستاد دیه استان جهت کمک به آزادی زندانیان غیر عمد کمک شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*