اخبار کوتاه

گذشت شاکی ازاجرای حکم قصاص درزندان مرکزی بوشهرباتلاش شورای حل اختلاف شعبه 20زندان مرکزی

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر ،در راستای سیاست های مسئولین سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور مبنی بر رسیدگی به وضعیت قضایی مددجویان و دعوت از شکات به منظور اخذ رضایت، با پیگیری های اعضای شورای حل اختلاف شعبه 20 مستقر در زندان مرکزی بوشهر به ویژه معاون زندان و عضو شورا، رضایت اولیاء احدی از متهمین به قتل عمد محبوس در این زندان گرفته شد.

زندانی حسین م-ع که مدت 5/7 سال پیش به جرم قتل عمد به این زندان معرفی گردید، با پیگیری های مکرر اعضاء شورای حل اختلاف از طریق تماس تلفنی، با حضور اولیاء دم به تعداد 4 نفر، زمینه اخذ رضایت شکات فراهم گردید.

اسفندیاری، معاون زندان مرکزی بوشهر و عضو اصلی شورا با اشاره به آیه 23 سوره مبارکه مائده که می فرماید:”هر کسی شخصی را حیات بخشد، گویا جامعه ای را حیات داده است” عنوان کرد: یکی از وظایف هر فرد مومن و مسلمان نفوذ و رخنه در بین برادران دینی خود جهت حل و فصل مشکلات آنان می باشد که خوشبختانه با تشکیل کمیته ای در زندان، این مهم به نحوی شایسته و چشمگیر انجام می گردد.

وی افزود: بدون شک گذشت و ایثار خانواده شکات از متشاکی می تواند تاثیرات مثبت دنیوی و اخروی را برای آنان فراهم آورد که این موضوع مورد تاکید ائمه و بزرگان دین نیز بوده است.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*