گراميداشت هفته المپيك در كانون اصلاح و تربيت تهران

image_pdfimage_print

به مناسبت گراميداشت هفته المپيك، مراسمي با حضور رئيس انجمن ورزش هاي صبحگاهي كشور، معاون سلامت كانون، مسؤل تربيت بدني اداره كل زندانهاي استان تهران، مسئول فرهنگي كانون و تمامی مددجويان در سالن ورزشي كانون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي كانون ؛فدراسیون ورزش‌های همگانی برای سومین سال متوالی به نمایندگی از کمیته ملی المپیک مسئول برگزاری برنامه های ویژه این هفته در تهران و همزمان در دیگر شهرستان‌ها است، بر همین اساس از سوی این فدراسیون هر یک از روزهای هفته المپیک با یک نام مشخص به انجام فعالیتی ویژه اختصاص داده شده است که سه شنبه پنجم مرداد هاه نیز به عنوان المپیک و مددجویان، ورزش صبحگاهی نامگذاري شده است. در همین راستا و در پي هماهنگي هاي انجام شده از سوي فدراسيون ورزش هاي همگاني در خصوص گراميداشت هفته المپيك، مراسمي با حضور رئيس انجمن ورزش هاي صبحگاهي كشور، معاون سلامت كانون، مسؤل تربيت بدني اداره كل زندانهاي استان تهران، رئيس اداره فرهنگي كانون و تمامی مددجويان در سالن ورزشي كانون برگزار شد.
یحیی قربانی معاون سلامت، اصلاح و تربيت كانون با حضور در سالن ورزشي و بازديد از فعاليت هاي ورزشي مددجويان، در گفتگو با روابط عمومي گفت: اين نوجوانان مي توانند با انجام فعاليت هاي ورزشي، نيازهاي جسماني خود را پاسخ دهند و تخليه انرژي مددجويان در محيط هاي كنترل شده ي ورزشي (سالن هاي ورزشي كانون) به همراه آموزش هايي كه جهت كنترل احساسات آني به آنان داده مي شود به تعادل احساسات مددجويان كمك بسياري مي نمايد.
در ادامه وی با اشاره به اينكه اغلب جرایم اين نوجوانان به دليل ناتواني آنها در اتخاذ تصميم درست در كوتاهترين لحظه ممكن است، تأكيد نمود: اداره فرهنگي كانون بايد با برنامه ريزي دقيق و برگزاري كلاسهاي ورزشي هدفمند به طريقي اقدام نمايد كه اين نوجوانان در خلال ورزش، مرحله به مرحله مهارت تصميم گيري را بياموزند تا در شرايط بحراني، تصميم هاي عاقلانه تري بگيرند.
قربانی با اشاره به شرايط سني اين نوجوانان كه تمايل به نمايش توانايي هاي خود دارند تاكيد نمود: اداره فرهنگي كانون با برگزاري مسابقات و كلاس هاي ورزشي، فرصت لازم را براي بروز تواناييهاي پنهان اين نوجوانان فراهم نمايد تا ضمن كسب مهارتهاي لازم و شناخت از خود، احساس ارزشمند بودن و اعتماد به نفس بيشتري پيدا كنند.
شايان ذكر است در پايان مراسم با برنامه ريزي و همت انجمن ورزشي صبحگاهي كشور به قيد قرعه به ۳۰ نفر از مددجويان كانون، هدايايي به رسم يادبود اهدا شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*