اخبار کوتاه

گرامیداشت روز جهانی کودک با حضور مسئولین و مراجع قضایی ایلام

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – گرامیداشت روز جهانی کودک در کانون اصلاح و تربیت با حضور مسئولین زندان های ایلام و مراجع قضایی همراه بود.
در این مراسم حجه الاسلام والمسلمین امیری معاون فرهنگی دادگستری، آذرمنش رئیس دادگاه خانواده، ایمانی مقدم قاضی ناظر بر زندان، عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان و دیگر مسئولین حضور داشتند که به مناسبت روز جهانی کودک و هفته ملی آن، به مددجویان کانون اصلاح و تربیت هدایایی اعطا گردید و نماز ظهر و عصر به صورت جماعت در بین مددجویان اقامه شد.
کشوری ضمن تبریک روز جهانی کودک و تقدیر از همکاری و تعامل همه جانبه مراجع قضایی، اذعان داشت: الگوی رفتار اسلامی در زندان های استان حاکم است و حقوق شهروندی به صورت مطلوب رعایت می گردد. ایشان با اشاره به فلسفه زندانبانی اسلامی و ارتباط مستقیم مراجع قضایی و دیدارهای چهره به چهره با مددجویان، بیان داشت: حفظ کرامت انسانی مددجویان یکی از مهمترین اصول اقدامات تأمینی و تربیتی است که با هدف اصلاح و بازگشت سالم مددجویان به جامعه ، انجام می گیرد.
کشوری خطاب به مددجویان گفت: از فرصت ها و امکاناتی که در زندان با هدف بازپروری و اصلاح فراهم شده است، استفاده کرده و در بازگشت به جامعه، فردی مفید و موثر باشید. وی در ادامه به تاثیر فعالیت های فرهنگی و هنری در سطح زندان ها اشاره ای داشت و افزود: نتایج اجرای فعالیت های اصلاحی و تربیتی بررسی و پایش می گردند.
حجه الاسلام والمسلمین امیری نیز در ادامه ضمن بیان احادیث و روایاتی در خصوص ویژگی های کودکان و نحوه رفتار با آنها، بیان داشت: نباید در حق کودکان کوتاهی شود و با الهام از اصول اخلاقی اسلامی در رشد و شکوفایی آنها تلاشی بیش از پیش داشته باشیم. ایشان در راستای همکاری و تعامل با زندان های استان و کمک به مددجویان کانون اصلاح و تربیت قول مساعد دادند و عنوان نمودند: مددجویان کانون اصلاح و تربیت در این رده سنی، دوره بحرانی را پشت سر خواهند گذاشت و تحت آموزش های تربیتی و فعالیت های اصلاحی، مسیر درست زندگی برای آنها مشخص می گردد.
آذرمنش نیز در ادامه به تلاش مراجع قضایی برای حل مشکلات مددجویان اشاره کرد و ضمن اعلام آمادگی برای همکاری و تعامل اثربخش ، وضعیت فعالیت های تربیتی و رعایت کرامت انسانی را در کانون اصلاح و تربیت مطلوب و قابل تحسین دانست. در پایان به مددجویان کانون هدایایی اعطا گردید و از نفرات برتر مسابقه کتابخوانی تقدیر شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*