اخبار کوتاه
حضور اعضای ستاد دیه استان اردبیل در زندان مشگین شهر که منجر به آزادی 14 زندانی جرایم مالی شد .

۱۴تن از زندانیان جرایم غیرعمد مشگین شهر آزاد شدند

در پی حضور اعضاء ستاد دیه استان اردبیل در زندان مشکین شهر و بررسی پرونده های زندانیان جرایم مالی غیر عمد ۱۴ نفر از زندانیان جرایم  مالی محکومین زیر ۵۰ میلیون ریال از زندان آزاد شدند .

انزابی مدیرعامل ستاددیه شعبه استان اردبیل در مراسم آزاد سازی این زندانیان گفت : « با توجه به اینکه منابع و اعتبارات ستاد دیه محدود است ،  پس نیازمند همکاری و مشارکت مددجویان در جلب رضایت شاکیان پرونده هستیم. »

وی با اشاره به چگونگی اعطای تسهیلات و فرایند آزادسازی زندانیان تصریح کرد: « متأسفانه سقف محکومیت مالی تعداد قابل توجهی از پرونده‌ها به اندازه‌ای بالا بوده که مددجویان باید علاوه بر جلب گذشت شکات، پرداخت بخشی از دیون خود را تقبل کنند تا الباقی محکومیت مالی  آنها از طریق  معرفی به بانکهای عامل استان جهت اخذ تسهیلات با کارمزد ۴% و همچنین مساعدت های ستاد دیه تأمین گردد. »

در ادامه اسکندر زاده معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رییس هیأت مدیره ستاد دیه استان نیز  با اشاره به لزوم آگاه‌سازی مردم نسبت به قوانین و آموزش مهارت‌های زندگی گفت : « اگر می‌خواهیم میزان آمار زندانیان مالی و جرایم غیرعمد و مهریه و تصادفات کاهش یابد، باید در بحث اطلاع‌رسانی از قوانین، آموزش مهارت‌های اساسی زندگی، سبک زندگی ایرانی و اسلامی آموزش و توانمندسازی‌های لازم در سطح جامعه گسترش یابد. »

در این جلسه محمد اکبرنژاد، رئیس زندان مشگین‌شهر با ابراز خرسندی از حضور مسئولان ستاد دیه استان  در این زندان افزود : «این حضور و دیدارها در راستای سیاست کاهش جمعیت کیفری بسیار موثر می باشد و محصول نگاه کرامت‌مدار نظام اسلامی به انسان و فرایندی در راستای تسریع در آزادسازی زندانیان معسر و آبرومند است. »

ایشان  با بیان اینکه زندانیان زندان مشگین شهر بیشتر از حوزه های قضایی پارس آباد ، گرمی ، بیله سوار ، انگوت ، اصلاندوزو لاهرود هستند از اهالی خیر این مناطق دعوت کرد با مساعدت های لازم زمینه آزادی این زندانیان را فراهم کنند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*