اخبار کوتاه

۱۹۱۹ نفر از زندانیان استان مشمول عفو گسترده مقام معظم رهبری قرار گرفتند

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی علی هاشمی مدیر کل زندانهای استان در برنامه زنده تلویزیونی شبهای زعفرانی که هر شب از شبکه خاوران استان خراسان جنوبی پخش می شود گفت : از ابتدای اجرای عفو گسترده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون ۱۹۱۹ نفر از زندانیان مشمول این عفو شده اند .

وی افزود: از این تعداد ۸۶۴ نفر آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند و ۱۰۵۵ نفر نیز مشمول تخفیف مجازات شدند .

مدیر کل زندانهای استان گفت : در استان خراسان جنوبی ۲۱۲ نفر زندانی جرایم غیر عمد وجود دارد که مجموع بدهی این افراد حدود ۳۴ میلیادر تومان است و هیچگاه شامل عفو نیز نمی شوند چرا که دینی بر ضمه دارند و باید حق مردم پرداخت شود .

وی تصریح کرد : مبلغ تخصیص یافته از محل کمک های مردمی در برنامه ماه عسل به استان ۱میلیارد تومان بوده است که با کمک این مبلغ ۷۱ نفر از زندانیان از زندانهای استان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند .

وی افزود : مبلغ بدهی این زندانیان ۷میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است که با تلاش مددکاران زندانهای استان ازاین مبلغ ۶میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان را شکات پرونده ها گذشت کردند که کمک بسیار بزرگی در جهت آزادی این تعداد از زندانیان بوده است .

مدیر کل زندانهای استان گفت : ۶۱ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد نیز توسط ستاد دیه استان با کمک های مردمی استان و ستاد دیه کشور از زندانهای استان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند .

هاشمی مبلغ بدهی این زندانیان را ۷میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان عنوان کرد و افزود : از این مبلغ ۴میلیارد و ۳۳۰میلیون تومان را شکات پرونده ها گذشت کردند و مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان از طریق کمک های مردمی ستاد دیه استان پرداخت شده است و مبلغ ۹۳۵ میلیون تومان از طریق ستاد دیه کشور پرداخت شده است.

گفتنی است با همکاری صدا و سیمای خراسان جنوبی پویش مهربانی هر شب از شبکه خاوران برنامه زنده شبهای زعفرانی در حال اجراست و هموطنان عزیز میتوانند جهت کمک به زندانیان جرایم غیر عمد عدد ۱ را به شماره ۳۰۰۰۰۵۶۵ ارسال کنند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*