اخبار کوتاه

۳۷ نفر زندانی آزاد شده خراسان جنوبی با وام خود اشتغالی موفق به ایجاد شغل شدند

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندانهای خراسان جنوبی مدیر کل زندانهای استان گفت: ۶۴ نفر از زندانیان خراسان جنوبی پس از آزادی برای دریافت وام خود اشتغالی توسط مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج به بانک های عامل معرفی شدند .

هاشمی افزود: این افراد برای دریافت مبلغ ۱میلیارد و ۶۱ میلیون تومان وام خود اشتغال به بانک های عامل معرفی شدند که در نهایت ۳۷ نفر موفق به اخذ تسهیلات به مبلغ ۶۵۰میلیون تومان شدند .

مدیر کل زندانهای استان گفت از این تعداد ۲ نفر زن و ۳۵ نفر مرد بودند که مشاغلی مثل دامداری ، آرایشگری تعمیر گاه خودرو،تعویض روغن ، خشکبار فروشی ، کابینت سازی ، قالی بافی ، بستنی فروشی ،عطاری ایجاد کردند .  

 وی با اشاره به اینکه سازمان زندانها از زندانی و خانواده‌های آنان حمایت میکند اظهارکرد: اجرای برنامه های پیشگیری از وقوع مجدد جرم و بازگشت سعادتمندانه زندانیان به آغوش خانواده وجامعه از مهمترین برنامه های این مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج است ،لذا در همین راستا کمک‌های حمایتی شامل؛ کمکهای مالی برای امرار و معاش، توزیع سبد کالا، کمک‌های نقدی، هزینه درمان و مسکن از طریق معرفی به کمیته امداد امام خمینی (ره)و بهزیستی برای خانواده زندانیان در نظر گرفته شده است.نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*