اخبار کوتاه

حدود ۱۱هزار نفر در زندانهای کشور حافظ قرآن شده اند

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندانهای خراسان جنوبی حجتی پور معاون سلامت ، اصلاح و تربیت سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به همراه علی اکبری مدیر کل اقدامات حمایتی سازمان وهاشمی مدیر کل زندانهای استان با آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی  دیدار و گفتگو کرد.

نماینده ولی فقیه در استان در این دیدار گفت:کم کاری مسئولان و مشکلات جامعه از علل افزایش زندانیان است

 آیت الله عبادی ادامه داد :تعداد زیادی از زندانیان تلفاتی هستند که باید در جایی دیگر به دنبال آن ها بود.

وی با اشاره به اینکه اگر مشکلات در جامعه شناسایی و ریشه کن شود تعداد زیادی از زندانیان در زندان ها نخواهند بود، افزود: برای این امر باید قوای سه گانه وارد عمل شوند و به وظایف خود به صورت دقیق عمل کنند. 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اما این مشکلات جامعه و خانواده عذری برای جرم نیست و انسان مؤمن هیچ گاه به سمت جرم نمی رود.

معاون سلامت ، اصلاح و تربیت سازمان‌زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور  در ابتدای این دیدار گفت: نهضت قرآنی در زندان‌ها به راه افتاده و در حال حاضر حدود ۱۱ هزار نفر حافظ قرآن در زندان‌های کشور داریم .

حجتی‌پور اظهار کرد: آنچه در زندان‌های جمهوری اسلامی از جنبه آموزشی و اصلاحی و تربیتی رخ می‌دهد با نگاه عامه به زندان و مجازات متفاوت است.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌های کشور بیان کرد: بسیاری از افراد زندان را تنها مکانی برای نگهداری فیزیکی زندانی به عنوان مجازات می‌دانند در حالی که در زندانهای کشور آموزش‌های رسمی و غیر رسمی زیادی به زندانیان ارائه میگردد.

وی در ادامه گفت: روند اصلاح و تربیتی که به برکت جمهوری اسلامی ایران در زندان های کشور وجود دارد زندانبانی ما را با نظام زندانبانی کشور های دیگر متفاوت کرده است.

حجتی‌پور با اشاره به اینکه آموزش‌های رسمی شامل آموزش‌های متداول در کشور از نهضت سوادآموزی گرفته تا تحصیل در مقاطع تحصیلی و حتی آموزش عالی راشامل می‌شود، ادامه داد: آموزش‌های غیر رسمی نیز  شامل آموزش‌های عقیدتی، مذهبی و سبک زندگی سالم نیز ارائه میگردد.

وی با تبیین اهمیت مقوله نماز در زندان‌های کشور، افزود: در زندان‌های کشور با همکاری  قریب به هزار نفر روحانی در حد امکان نمازهای سه گانه به صورت جماعت اقامه می‌شود که در تحول و اصلاح  زندانی تأثیرگذارمی باشد.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی تصریح کرد: سازمان زندانها ۱۱ سال متوالی زندان های کشور دارای رتبه برتردر امر اقامه نماز گردیده است.

وی با بیان اینکه کاهش آسیب های اجتماعی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری بوده که بارها به آن تاکید شده است، افزود: امروز سازمان زندان ها در کنار قوه قضاییه عضو شورای اجتماعی کشور است و به جد بحث آسیب ها را دنبال می کند.
وی شناسایی و درمان بیماری های واگیر در زندان را از دیگر رسالت های این مجموعه ذکر کرد و یادآور شد: با توجه به اهمیت سلامت اجتماعی زندانیانی که دارای بیماری های خاصی همچون ایدز، هپاتیت و سل هستند شناسایی و مورد درمان قرار می گیرند.
حجتی پور از جذب اعتبارات یک میلیارد تومانی برای زندان های خراسان جنوبی در بحث اشتغال زندانیان خبر داد و اظهار داشت: سال گذشته خراسان جنوبی رتبه دوم حرفه آموزی را در سطح زندان های کشور کسب کرده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*