معاون توسعه مديريت و منابع سازمان زندانها : تعيين معاونت هماهنگي امور زندانها در دادگستری ها مي تواند الگويي براي همه دادگستري هاي كشور باشد

خسرو قهرماني معاون توسعه مديريت و منابع انساني سازمان زندانها در ديدار با رئيس كل دادگستري گيلان ، با تقدير از سياستگذاريهاي قضايي در سطح استان با رويكرد كاهش دعاوي و كنترل جمعيت كيفري، تعيين معاونتي جهت هماهنگي در امور زندان را يك الگو ی مناسب براي همه دادگستريهاي كشور دانست.

به گزارش روابط عمومي زندانهاي استان گيلان در اين ديدار كه زارع زاده مديركل نوسازي و حسيني مديركل زندانهاي استان معاون توسعه و منابع انساني  زندانهاي كشور را همراهي می كردند. وي اظهار داشت: با توجه به سياستهاي جناب آقاي دكتر جهانگير ، سازمان زندانها با دوري از سياستهاي جزيره اي و تعامل بيشتر با مسئولان ارشد قضايي و اجرايي كشور و استانها  تلاش داريم ،  مسايل و مشكلات زندان و زندانيان را با تدبير و همفكري در سطوح مختلف پيگيري كنيم و اقدامات  به عمل امده از سوي دادگستري گيلان را همسو با اين نگرش و الگويي براي همه كشور ارزيابي مي كنيم .
سياوش پور رئيس كل دادگستري گيلان نيز در اين ديدار با تاكيد به ضرورت تامين حقوق محكومين و متهمين در ايام حبس ، برضرورت ارتقاء خدمات مورد نياز هر زنداني مطابق حقوق انساني و شهروندي اش تاكيد كرد .
سيد حميد حسيني نيز در اين ديدار موضوع غير استاندارد بودن سازه هاي موجود استان را براي نگهداري زندانيان  از مهمترين دغدغه هاي استان خواند و گفت :زندانهاي استان  با توجه به تحمل زندانيان به ميزان  سه برابر ظرفيت خود ، و شرايط آب و هوايي منطقه نيازمند توجه ويزه و اختصاص خط پيگيري خاص در سطوح ملي و استاني است كه در همين راستا نقش رئيس كل دادگستري در سطح استان و مسئولان ستادي سازمان  براي ما مهم و كليدي است.
بازديد از زندانهاي مرکزی ، کانون اصلاح و تربیت ،رود بار ، صومعه سرا ، زندان تالش ، اردوگاه حويق ، لاهيجان لنگرود ، رود سر و پروژه زندان 1500 نفره شمال غرب و همچنين شركت در نشست مسئولان زندانهاي استان از ديگر برنامه هاي كاري سفر معاون توسعه مديريت و منابع انساني و هيات همراه به استان گيلان خواهد بود .
Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*