مدیرکل زندانهای گیلان در جشنواره قرآنی زندانهای استان : انسان در کنار قرآن قدرتمند است

سید حمید حسینی مدیرکل زندانهای استان گیلان در بیست ششمین دوره از مسابقات قرانی زندانیان استان از زندان بعنوان فرصتی برای تدبر در قران یاد کرد و از زندانیان خواست تا با یاری گرفتن از قران دردهای خود را التیام بخشیده و به صحنه زندگی شرافتمندانه بازگردند.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مدیرکل زندانهای استان در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات قرانی  که با حضور 72 مددجو برگزارشده بود گفت: قرآن داروخانه ای است که برای تمام مریضی ها ما، داروی مناسب دارد و کسی که با قرآن انس دارد و تلاوت زیاد او را به تسلط رسانده، در هنگام هر مرض می داند که باید از کدام دارو استفاده کند.
مدیرکل زندانهای استان تصریح کرد: انسان در کنار قران و در پیشگاه الهی قدرتمند است و آنچه را که می خواهد به آن می رسد. و انسان نادم و مجرم و آشفته و بیمار در پیشگاه قران در امان است. گریه می کند، تزرع و التماس می کند، احساس ترس می کند، به دنبال حامی و هوادار می گردد، به دنبال آرامش است، سنگ صبور می خواهد، به دنبال ضامن است و برای درد خود شفا می طلبد.
وی افزود:جوهر و مبنای  و حقیقت همه هستی  قران است وارتباط با این کتاب در هر سطحی  از نگاه کردن گرفته تا خواندن و تدبر در آن برهمگان آثار وضعی وتبعات خاصی بر زندانی می تواند بگذارد.
سید حمید حسینی  با اشاره به دستاوردهای سازمان زندانها در تربیت قرانی زندانیان  گفت: وقتی که در زندان کشور جمهوری اسلامی ایران فرد بزهکار ،قرآن را یاد میگیرد وسپس آموزش میدهد یا حفظ میکند خون وگوشتش را آکنده ازآیه های قرآنی ونماز واخلاق اسلامی میکند ویا گواهینامه اشتغال ،وگذراندن دوره های مختلف احکام وعقاید ، وتحصیلات کلاسیک  را انجام میدهد ،یا هنرمند میشودنشان می دهد ما  در مسیر اصلاح و تربیت قرانی هستیم.
مدیرکل زندانهای استان در خاتمه گفت: وجود 8000 قران جو  در زندانهای ایران  همگی دلالت برسرزندگی مددجو واحیای دوباره ایشان را دارد . این راهکارهای دینی اگر در جوامع دیگر ایجاد شود تکرار جرم وجنایت وبزهکاری وهتک حرمت شکل نخواهد گرفت وجامعه سالمی را خواهند داشت.
Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*