اجرای اولین دوره آموزش عملی با هدف افزایش اثربخشی آموزش کارکنان در محل کانون اصلاح و تربیت تهران

دفتر آموزش و پژوهش سازمان با هدف افزایش دانش و مهارت نیروی انسانی مراکز اقدامات تأمینی و تربیتی کشور اولین دوره آموزش عملی مدیران کانون اصلاح و تربیت سراسر کشور را طراحی و با همکاری اداره کل زندانهای استان تهران و اداره کل اقدامات تأمینی به مرحله اجرا گذاشت.در مراسم افتتاحیه این دوره آموزشی سه روزه دکتر مرضیه فرنیا مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش سازمان، ضمن خیر مقدم به حاضرین، به اهمیت سرمایه نیروی انسانی در سازمان تأکید نمود و اذعان داشت منابع انسانی زمانی می توانند راضی و مفید واقع شوند که از دانش و مهارتهای کافی در موضوعات کاری خود برخوردار باشند و دفتر آموزش و پژوهش موظف است تا با استفاده از همه روش ها و ابزارهای موجود به این مهم بپردازد. متأسفانه بنظر می رسد آموزش های کلاسی و ارائه سخنرانی ها از اثربخشی مطلوبی برخوردار نیستند و امید است با ارائه شکل های متنوع و متفاوتی از جمله آموزش های عملی، اردوهای آموزشی، کارگاه های آموزشی و آموزش های غیر حضوری شاهد تحقق اثربخشی بیشتری از آموزش های ضمن خدمت باشیم. بطور قطع برای استفاده از تجربه های جدید باید تجربیات گذشته را در کنار علوم جدید قرار دهیم تا ضمن افزایش دانش شاهد توانمند سازی بیشتر همکاران شویم.
حمید رضا علی اکبری مدیرکل دفتر اقدامات تأمینی سازمان نیز در این مراسم افتتاح این دوره آموزشی تأکید نمود کانون اصلاح و تربیت یک زندان نیست ولی مشکل اصلی کانونهای اصلاح و تربیت نداشتن آیین نامه مجزا است که این مشکل سبب شده تا کانونها بر اساس سلیقه افراد اداره شوند. بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری برای کانونها مکلف به تدوین آیین نامه هستیم که در وزارت دادگستری کارگروهی برای این موضوع تشکیل شده و سازمان زندانها نیز یکی از اعضای این کارگروه است. از همین رو لازم است از تجربه مدیران کانونها بهره گرفته و این گردهمایی که در روز آخر به صورت کارگاه هم اندیشی خواهد بود برای ما کمک کننده خواهد بود ضمن اینکه مبانی تدوین برنامه های اجرایی را نیز فراهم خواهد نمود.
شایان ذکر است در مراسم افتتاح این نشست آموزشی که به میزبانی واحد آموزشی منطقه ۷ و کانون اصلاح و تربیت تهران برگزار می شود علی رستمی مدیر کانون اصلاح و تربیت تهران نیز گزارش مبسوطی از عملکرد کانون اصلاح و تربیت به شرکت کنندگان ارائه کرد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*