اخبار کوتاه

جشن گلریزان آزادسازی زندانیان شهرکرد با کمک 700 میلیون ریالی خیرین برگزار شد

همزمان با سالروز ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) آیین جشن گلریزان کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد زندانهای استان چهارمحال و بختیاری با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار، رئیس کل دادگستری، مدیرکل زندانهای استان و جمع کثیری از مدیران دوایر دولتی و خیرین در تالار غدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار گردید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای چهارمحال وبختیاری؛ خیرین و نیکوکاران استان در جشن گلریزان شهرکرد بالغ بر 700 میلیون ریال در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا نمودند.
سید عبدالله موسوی رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان در آیین جشن گلریزان در مجتمع غدیر شهرکرد افزود: این استان از نظر تعداد زندانی نسبت به جمعیت کشور جز دو استان آخر کشور است که این امر نشانده سلامت و پایبندی به دین و قانون در بین مردم استان است.
وی با اشاره به پایین بودن میزان جمعیت زندانیان استان که در زندان های استان و کشور تحمل حبس می کنند، افزود: بیشترین آمار زندانیان استان مربوط به زندانیان مالی است.
موسوی، وضعیت نابسامان اقتصادی، پایین بودن اشتغال و همچنین ناکافی بودن درآمد را مهمترین دلایل افزایش زندانیان جرائم مالی عنوان کرد و گفت: حمایت از این قشر از سوی خیران و افرادی که تمکن مالی دارند در استان مهم است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این آیین گفت: جشن گلریزان حرکتی برای کمک به آزادی زندانیان و رفع مشکلات اجتماعی است.
خدابخش مرادی افزود: برگزاری این جشن در احیای حس نوع ‌دوستی و رفع مشکلات اجتماعی و همچنین حمایت از خانواده زندانیان موثر است .
وی اظهار داشت: کمک به نیازمندان و همچنین حمایت از خانواده زندانیان و کمک به زندانیان جرائم غیر عمد از فیوضات الهی است.
مدیرکل زندان واقدامات تامینی چهارمحال وبختیاری نیز در این آیین گفت: هم اکنون 235زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای بروجن، لردگان و شهرکرد با بیش از 172میلیارد و 604میلیون ریال بدهی مالی، هفت هزار و 672عدد سکه 100متقال طلا تحمل حبس می کنند.
سید عبدالرحمن توفیقیان افزود: بیشترین میزان بدهی زندانیان جرائم غیرعمد استان مربوط به بدهی مالی است که امید است با برگزای جلسات با شاکیان توسط مددکاران زندان و ستاد دیه امکان جلب حداکثر گذشت و سخاوت آنها فراهم شود.
به گفته وی، هم اکنون 132زندانی جرائم مالی با بدهی بیش از 110میلیارد و 485میلیون ریال در زندان های استان تحمل حبس می کنند.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی استان افزود: هم اکنون 19 زندانی با بدهی بیش از 21میلیارد و 686میلیون ریال بدلیل ناتوانی در پرداخت دیه و 84زندانی نیز بدلیل عدم توانایی در پرداخت مهریه و نفقه در زندان های شهرکرد، بروجن و لردگان به سر می برند و نیازمند کمک بیش از40میلیارد و 431میلیون ریال کمک هستند.
وی گفت: این زندانیان علاوه بر بدهی نقدی هفت هزار و 672عدد سکه و 100مثقال طلا بابت مهریه نیز بدهکارند.
مدیرعامل ستاد دیه استان چهارمحال وبختیاری نیز گفت: در آیین جشن گلریزان سال گذشته در شهرکرد 720میلیون ریال برای کمک به زندانیان جرایم غیرعمد جمع آوری شد.
سید محمد زمانیان افزود: فرهنگ سازی به منظور کمک به خانواده زندانیان و همچنین کمک به زندانیان جرائم غیر عمد که به دلایل غیر عمد از جمله تصادف ،مهریه، نفقه، دیه و بدهی های مالی تحمل حبس می کنند از مهمترین بر نامه ها و اهداف ستاد دیه و انجمن حمایت از زندانسان است.
وی گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان امسال هشت جشن گلریزان در استان برگزار می شود.
گفتنی است در آیین جشن گلریزان در شهرکرد در آستانه شب میلاد کریمه اهل بیت از خیران و حامیان زندانیان استان نیز تقدیر شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*