یدالله روحانی منش مدیر عامل ستاددیه استان همدان

زندان عاقبت قبول مهریه 1367 سکه

همدان – ایرنا – مدیر عامل ستاد دیه استان همدان گفت: یک جوان 35 ساله بعلت ناتوانی در پرداخت مهریه یک هزار و 367 سکه ای راهی زندان شد.

 

یدالله روحانی منش در گفت و گو با ایرنا افزود: این جوان متولد 1360 بوده و در شغل کاگر نانوایی فعالیت دارد.

وی با ذکر اینکه بیشترین میزان مهریه مربوط به این زندانی است اضافه کرد: این جوان زندانی بر مبنای سال تولد همسر که سال 1367 است مهریه همسرش تعیین شده است.

وی اظهار کرد: پرداخت چنین مهریه ای برای این افراد بسیار سنگین و ناممکن است بنابراین پذیرش چنین مهریه ای جای سوال دارد.

وی بیان کرد: برخی عندالمطالبه بودن پرداخت مهریه را شوخی می دانند در حالیکه که پرونده هایی در ستاد دیه در جریان است که زوجه بلافاصله پس از جاری شدن صیغه عقد مهریه خود را از داماد مطالبه کرده و آن را راهی زندان کرده است.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان اظهار کرد: بسیاری از افرادی که مهریه های سنگین را قبول می کنند حتی توان پرداخت 10 سکه را هم ندارند.

روحانی منش افزود: چشم و هم چشمی، افتخار دانستن داشتن مهریه بالا، بی توجهی بزرگان و ریش سفیدان به ترویج این فرهنگ نادرست و دیگر مولفه ها در انتخاب مهریه های سنگین تاثیر دارد.

به گزارش ابرنا وی توصیه کرد: خانواده ها به جای انتخاب و پذیرش مهریه های سنگین و نامعقول به، ایمان و تقوای زوجین، همطراز بودن آنان از نظر فرهنگی و اجتماعی و اخلاق و رفتار طرفین توجه کنند.

در حال حاضر 288 نفر از مددجویان جرائم غیرعمد در زندانهای استان همدان محبوس هستند که 48 نفر از این تعداد را زندانیان مهریه تشکیل می دهند.

امسال تا پایان تیر ماه با مساعدت ستاد دیه و گذشت شاکیان زمینه آزادی 62 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد این استان با بدهی 34 میلیارد و 277 میلیون ریال فراهم شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*