چهارمین دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه دستگاه قضایی و سازمانهای وابسته استان

درخشش مجموعه زندانهای خراسان شمالی در چهارمین دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه دستگاه قضایی و سازمانهای وابسته استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای خراسان شمالی : در راستای تحقق طرح جامع قرآنی ، چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه دستگاه قضایی و سازمانهای وابسته در رشته های قرائت ، ترتیل ، مفاهیم ، حفظ و حفظ موضوعی برگزار شد .

چهارمین دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه دستگاه قضایی و سازمانهای وابسته استان

چهارمین دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه دستگاه قضایی و سازمانهای وابسته استان

رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی در اختتامیه چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم که با حضور مدیر حوزه علمیه امام صادق ( ع ) بجنورد ، مدیران سازمان های تابعه از جمله پژمان پروین مدیر کل زندانهای خراسان شمالی و جمعی از معاونین و کارکنان دستگاه قضایی استان و متسابقین برگزار شد گفت : اگر کسی تربیت شده قرآن بوده و با محافل قرآنی مانوس باشد دچار آسیب های اجتماعی نمی شود .
حجت الاسلام و المسلمین قدرتی افزود : اصالت و جامعیت دو ویژگی قرآن است که در کلام حضرت امام ( ره ) نیز آمده است .
وی خاطرنشان کرد : اصول قرآنی محک اصیلی برای سنجش امور و اصلی ترین حجت خدا و حبل المتین الهی است که انسان ها را به سمت نور هدایت می کند .
وی از قرآن به عنوان کتاب سعادت بشری یاد کرد و اظهار داشت: جاودانگی و جهانی بودن قرآن به آن این ویژگی را داده که راهنمای بشر در تمامی زمان ها و دوران هاست .
این مقام قضایی با اشاره به دلایل جاودانگی قرآن تصریح کرد : قرآن کلام خداست ، در آن مسائل مهم حیاتی آمده که به فطرت انسان ها بر می گردد و از طرفی خداوند با تمام اسماء و صفاتش در آن تجلی کرده است .
قدرتی افزود : البته این کتاب آسمانی مراتب و درجاتی دارد که برگزاری این مسابقات مرتبه اول آن است و متوقف ماندن در حد صورت و ظاهر باعث هلاکت و ریشه تمام جهالت ها و پایه انکار نبوت است .
مهر پرور معاون فرهنگی دادگستری کل استان نیز در مراسم اختتامیه این مسابقات با اشاره به راه یابی صدوهشتادوسه نفر به مرحله استانی مسابقات قرآن کریم دادگستری کل استان وسازمانهای تابعه گفت: نفرات اول ودوم رشته های مختلف این دوره به مسابقات منطقه ای دادگستری های کشور اعزام می شوند.
شایان ذکر است رتبه اول در رشته های حفظ کل ، 10 جزء، 2 جزء همچنین رتبه دوم و سوم حفظ 5 جزء ونیز رتبه اول در رشته حفظ 2 جزء و رتبه دوم در رشته مفاهیم این دوره از مسابقات را کارکنان زندانهای خراسان شمالی و خانواده ایشان به خود اختصاص دادند و در مراسم اختتامیه مورد تقدیر قرار گرفتند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*