مدیرکل زندانهای خوزستان: نظم و امنیت در زندان نیازمند نظارت همیشگی است

مدیرکل زندانهای استان در راستای  اجرای فراگیر تر یکی از اولویت های دهگانه ترسیمی رئیس سازمان زندانهای کشور در عرصه ارتقای نظم و امنیت و با هدف بررسی وضعیت عمومی زندانها در اوقات غیر اداری ،ایام تعطیل و شب هنگام، تعدادی از موسسات کیفری تابعه استان را مورد بازدید قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان ، رضا پوستچی در استمرار بازدید های پیش بینی نشده خود از زندانهای تابعه استان، در ساعات پایانی شب تا بامداد روز تعطیل گذشته، با حضور در زندانهای رامهرمز، بهبهان، ماهشهر و آبادان ، از پوسته های میانی،حریم نظارتی و نگهبانی دورادور ،تاسیسات و سایر مراکز بازدید نمود و از نزدیک روند نظارت و هوشمندی کنترل زندان را پس از ساعات اداری خاصه در اوقات پایانی شب و بامدادی  مورد بررسی دقیق قرار داد.
بنابر این گزارش ، بازدید از تمامی بخشهای حفاظت فیزیکی و پوسته های میانی و داخلی، اندرزگاه ها، برجکهای زندان، مبادی پستی و نگهبانی پاسیاران، مراقبین و سربازان،  مراکز مرفوک و کنترل مانیتورینگ از جمله برنامه های این بازدید شبانه بوده که مدیر کل زندانهای استان در قالب آن با پرسنل شیفت و حاضر بخدمت گفتگو، ضمن تکریم تلاش آنان توصیه ها و راهکارهای لازم را برای ارتقاء روند کاری ابلاغ کرد.

این مقام ارشد زندانهای خوزستان، در پایان این بازدید ها با اعلام اینکه توسعه نظم و امنیت در زندان بعنوان زیر ساخت ارایه هرگونه خدمت و انجام هر نوع فعالیت زندانبانی و اصلاح و تربیت مجرمین و تغییر و بهبود وضعیت زندانها بشمار می آید، گفت: زندان کاری است تعطیلی ناپذیر که بصورت شبانه روزی در حال اجراست، بخش عمده خدمات اجرائی ، تربیتی ، آموزشی ، معاضدتی و باز توانمند سازی زندانیان در اوقات اداری و  طول روز انجام می پذیرد اما تامین امنیت و نگهداری درست و بدون آسیب در ساعات پس از فعالیت های اداری و حتی روزهای تعطیل است که محوریت یافته و اهمیت افزونتری را در پروسه زندانبانی پیدا میکند.

وی افزود: هدف از اجرای طرح بازدید های شبانه پایش دقیق و مناسب شرایط و احوال حاکم بر زندان در اوقات تعطیل و ساعات حساس خدمتی است و تلاش می شود تا الگوها و مدلهای درست کاری برای ارتقاء شاخصهای نظم و امنیت در زندانها در بخشهای مختلف به همکاران شاغل در زندان ارایه و آموزش داده شود.

رضا پوستچی با تاکید بر استمرار این نوع از بازدید های دوره ای و متمرکز تصریح داشت: کارکنان زندانها سرمایه سازمانی و بانی خدمت هستند، وجود و تلاش اینها در محیط کار برای ما و برای تحقق بخش مهمی از امنیت جامعه در قبال جامعه جرم و نگهداری و مهار مجرمین بسیار ارزشمند است و فعالیت های مجموعه و تحقق اهداف آن در بخش اصلاح و تربیت مجرمین خود از اهمیت افزونتری برخوردار است ، لذا در قالب بازدید های میدانی پیش بینی و اعلام نشده در تلاشیم تا شرایط واقعی و جاری در محیط زندان و خدمت را به استانداردهای کار و فعالیت هوشمندانه نزدیک و هماهنگ نمائیم.

گفتنی است در این بازدید که مجموعا ۱۰ ساعت بطول انجامید ، مدت زمان‌ بازدید برای هر یک از زندانها بیش از یک ساعت اختصاص یافت  . در این برنامه بازدید رئیس حفاظت اطلاعات اداره کل زندانهای استان، فرمانده یگان حفاظت زندانهای استان و  مسئول روابط عمومی این اداره کل نیز مدیرکل زندانهای استان را  همراهی میکردند.

photo107147554611900794

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*