سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی سازمان زندان ها: توجه به آموزش و روحیات جسمی وذهنی سربازان وظیفه تامین کننده قسمت اعظمی از امنیت زندان ها است

سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی سازمان زندان های کشور از مجموعه بازداشتگاههای امنیتی استان بازدید کرد و تذکراتی در جهت رفع نواقص موجود در بازداشتگاهها به مسئولین ذیربط دادند.

سهراب سلیمانی در ادامه این بازدید از محیط پیرامونی زندان مرکزی بندرعباس دیدن و از نزدیک نقیصه وجود زندان در دل منطقه مسکونی را ملاحظه کرد.

مقام ارشد امنیتی سازمان زندان ها همچنین از پوسته داخلی و اندرزگاههای زندان دیدن و با عده ای از مددجویان به گفتگو پرداخت و سپس ضمن حضور در آسایشگاه پرسنل وظیفه در جمع آنان چگونگی وضعیت معیشتی و خدمات سربازان را جویا شدند.

سلیمانی سپس در جمع مسئولین اداره کل و زندان مرکزی بندرعباس به نقش سربازان در تامین امنیت زندان ها پرداخت و تذکراتی را دال بر توجه بیش از پیش به این این قشر از همکاران زندانبان ارائه نمود.

سرپرست معاونت امنیتی انتظامی سازمان زندان ها توجه به آموزش و روحیات جسمی و ذهنی سربازان وظیفه را رکن مهمی از وظایف زندانبانی دانست و اضافه کرد: سربازان وظیفه امانت مهمی از جامعه و خانواده ها نزد ما هستند که باید ضمن استفاده بهینه از نیرو و توان آنها در جهت وظایف محوله، به آموزش موثر آنها جهت ورود به جامعه نیز توجه شود.

سلیمانی همچنین حضور مدیرکل، رئیس زندان و مسئولین ذیربط را در جمع سربازان وظیفه بسیار موثر و برطرف کننده قسمت اعظمی از مشکلات و مایه قوت این جمع دانست.

وی ضمن اشاره به تاکیدات ریاست محترم سازمان زندان های کشور بر لزوم توجه همه جانبه به امنیت زندان ها و تلاش هر چه بیشتر در جهت وصول به اهداف اصلاحی و تربیتی نکاتی را متذکر شدند.

سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی سازمان زندان ها در پایان از تلاش های صورت گرفته در ایجاد محیطی آرام و بهداشتی از پرسنل زندان های استان تشکر کردند.

مدیر کل زندان های استان نیزدر این بازدید اظهار داشت: علی رغم قرار گرفتن زندان بندرعباس در محدوده شهری و چالش های امنیتی  ناشی ازآن ،  برنامه های مختلفی ازجمله  اصلاح و  بهسازی فضای  اندرزگا ه ها،  تقویت امنیت فیزیکی ، بکارگیری ابزارهای الکترونیکی  و  افزایش جذب پرسنل وظیفه در راستای افزایش ضریب امنیتی زندان اجرا شده و در حال حاضر  وضعیت مطلوب امنیتی را شاهد هستیم .

اکبر سلیمانی اظهار امیدواری کرد با خروج زندان مرکزی ازمحدوده شهری در آینده ای نزدیک،  اقدامی اساسی  در حذف کامل چالش های امنیتی این زندان برداشته شود .

Picture 2034

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*