رئیس کل دادگستری ایلام: نقش ستاد دیه در کاهش جمعیت کیفری غیر قابل انکار است

به گزارش روابط عمومی زندانهای ایلام – جلسه هیئت امنای ستاد دیه ایلام با حضور محمد رزم رئیس کل دادگستری استان، شیرزادی معاون اداری و مالی دادگستری استان، اکبر محبی مدیرکل زندانهای ایلام، رضایی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) و علی حسنوند مدیرعامل ستاد دیه برگزار شد.
در این جلسه پرونده های زندانیان جرائم غیر عمد جهت مساعدت های مالی بررسی شد ، و محبی در خصوص شرایط کمک به زندانیان و خانوده های آنها و همچنین تاثیرات مثبت فعالیت های ستاد دیه به ایراد سخن پرداخت.وی خاطر نشان کرد: ستاد دیه با مساعدت های مالی و حمایت های معنوی از زندانیان و خانوده های آنها سد بزرگی را در مقابل هجوم ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی ایجاد کرده است.
محبی بابیان اینکه زندانیان و خانواده آن‌ها نیازمند به حمایت هستند و بار این مسئولیت بر دوش مسئولان زندان‌ها، دستگاه قضایی، ستاد دیه و انجمن حمایت از زندانیان است، خاطرنشان کرد: برای حمایت مطلوب از زندانیان و خانواده‌های آنان نیازمند مساعدت و همکاری دیگر نهادهای دولتی و مردمی هستیم.
محمد رزم رئیس کل دادگستری ایلام به تاثیرات فعالیت های ستاد دیه در آزادسازی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری اشاره کرد و با تأکید بر اینکه کمتر مجموعه‌ای را می‌توان یافت که مانند این ستاد مردمی تأثیرگذار باشد، گفت: کاهش ورودی مددجویان جرائم غیرعمدی به زندان‌ها نیازمند برنامه‌ریزی هر چه‌بهتر و اصلاح ریشه‌های بروز جرائم است.
رئیس کل دادگستری ایلام با اشاره اقدامات خداپسندانه ستاد دیه و کمک به زندانیان نیازمند افزود: یکی از مسایلی که دین اسلام به آن اهمیت فراوان داده است خدمت به انسانها است. از سیره اولیاء الهی نیز استفاده می‌شود که این امر مقدس بعد از انجام واجبات، به عنوان خصلت نیکوی دستگیری از مستمندان و نیازمندان برترین وسیله برای تقرب به خداوند متعال است.
علی حسنوند مدیرعامل ستاد دیه ایلام نیز در ادامه با اشاره به مشکلات زندانیان و خانواده‌های آن‌ها و قرار گرفتن هریک از آن‌ها در معرض آسیب‌های مختلف اجتماعی، افزود: هدف ما رفع نیازها و کمک به کسانی است که در زندان محبوس هستند و از برآورده کردن نیازهای خانواده و فرزندانشان عاجز مانده‌اند. وی به نقش ستاد دیه در زندان زدایی نیز تأکید و تصریح کرد: در سال جاری با استقرار ستاد دیه در شهرستان و کمک‌های خیرین و مردم، توانسته‌ایم جمعی از زندانیان مستحق را آزاد کنیم.

IMG_0059 IMG_0064

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*