مدیر کل بازرسی سازمان زندانها درکهگیلویه وبویراحمد: خشنودی خدای متعال و اجر معنوی پاسخگوی مرارتهای شغل زندانبانی است

DSC09944

مدیرکل ارزیابی عملکرد،پاسخگویی به شکایات و بازرسی سازمان زندانهای کشوردرشورای اداری زندانهای کهگیلویه وبویراحمد ، سازمان زندانها را یکی از مقدس ترین دستگاههای عدالت قضایی معرفی نمود.

به گزارش روابط عمومی زندان های کهگیلویه وبویراحمد اسماعیل نوروزی مشاور رئیس سازمان و مدیر کل ارزیابی عملکرد،پاسخگویی به شکایات و بازرسی و رحیمی مدیر کل حفاظت واطلاعات سازمان زندانهای کشور که برای معرفی مدیر کل جدید زندانهای کهگیلویه وبویراحمد به این استان سفر کرده بودند در جلسه شورای اداری زندانها مشکلات ، مرارتها و سختی های شغل زندانبانی را با موضوع مالی همگون ندانسته و عنوان کرد : هیچگونه امر مالی پاسخگوی تلاش ، همت ، و سختی کار شغل مقدس زندانبانی نیست و فقط اجر معنوی و اخروی می توان التیام بخش درد و کار زندانبانی باشد.

این مقام مسؤل سازمان زندانها تصریح کرد: هر چند شغل شما سخت و طاقت فرساست ولی با صبر و حوصله و  یاد خدا پناهگاه و مأمن زندانیان باشید ، نکند خدای ناکرده مددجویان را ناامید کرده واز شما رهانیده شوند چرا که آنان کارکنان زندانها را الگوی خویش میداند.

وی افزود: با روش و رفتار صیحیح ، با کردار و اخلاق دینی مددجویان را در امر اشتغال ، فرهنگی ، امور اعتقادی و باورهای مذهبی جذب نمائید تا ضمن کاهش آسیب در زندانها زمینه اصلاح و تربیت آنان را فراهم نمائید.

مشاور رئیس سازمان زندانها در ادامه افزود: کار ما مراقبت از قشر آسیب پذیر جامعه است چه درون زندان و چه پس از آزادی از زندان ، بر خود لازم بدانید تا برخورد منطقی و اسلامی با زندانی و خانواده وی داشته و بهترین پناهگاه برای آنان باشیم تا فردی لایق  و مثمر ثمر برای اجتماع محسوب گردد.

مدیر کل ارزیابی عملکرد سازمان زندانها اظهار داشت : مسؤلیت ما خیلی سنگین است نباید برای زندانی به غیر از درد حبس ، درد دیگری اضافه شود که اگر اینطور شود خسران دیده ایم و اگر درد و رنج و آلام وی و خانواده اش را کم کنیم مطمئناً خیر و برکت خواهیم دید.

اسماعیل نوروزی گفت: یکی از مقدس ترین سازمانها در موضوع عدالت قضایی به یقین سازمان زندانهاست  و کار در این دستگاه را توفیق الهی بدانید و برای امر خدمت رسانی به قشر آسیب پذیر جامعه کار را مقدس بدانید که خشنودی خداوند متعال را در پی خواهد داشت.

این مقام ارشد سازمان زندانها در ادامه ضمن تقدیر از تلاشها و زحمات فلاحتی مطلق مدیر کل سابق زندانهای استان، اسماعیل جمیاری را به عنوان مدیر کل جدید استان کهگیلویه وبویراحمد معرفی نموده و اظهار داشت: مدیر کل جدید علاوه با رزومه خوب مدیریتی در استانهای مختلف و با تحصیلات حوزوی و آکادمیک و جدیت در کارمیتواند منشأ خیر وبرکت و کار های ارزنده ، همراه با ارتقاء برنامه های امنیتی و فرهنگی در زندانها استان باشد .

DSC09971

رحیمی مدیر کل حفاظت و اطلاعات سازمان زندانها نیز در این جلسه گفت: هدف ما ضمن امنیت و ایجاد آرامش در زندانها اصلاح و تربیت افراد زندانی است و ما با عمل به آیات و روایات خود را متصف به اخلاق الهی بدانیم و با تقوای الهی در راه ترویج باورهای دینی در زندانها تلاش نمائیم.

اسماعیل جمیاری مدیر کل جدید زندانهای کهگیلویه وبویراحمد نیز در این جلسه ضمن تقدیر از اعتماد و اطمینان ریاست سازمان زندانها در انتخاب وی اظهار امیدواری کرد  که با همکاری ، مساعدت و همیاری همکاران شاهد اجرای سیاستهای سازمان زندانها و قوه قضائیه باشیم.

وی گفت: اولویت کاری ما بر عمل به شعار قرآنی (( و من احیا ها فکنما احیا الناس جمیعا))  که آرم سازمان زندانها متبرک و مزین به این آیه شریفه است بوده که در راستای هدف احیا و زنده کردن نفسهای آسیب زای زندانی  در راه بازگشت سعادتمندانه و مطلوب افراد به خطا رفته  تلاش نمائیم. .   و البته در این مسیر کار کنان زندانها باید عامل به فرائض دینی بوده تا بتوانند این افراد  را به مسیر و طریق سعادت رهنمون سازند در غیر اینصورت خفته را خفته کی کند بیدار.

مدیر کل زندانهای استان افزود: مأموریت ما مأموریت انبیاء الهی است یعنی  اصلاح افرادی که سهواً و یا عمدا در طریق خطا رفته اند و این کار همراه با اجر اخروی و خشنودی خدای متعال خواهد بود

DSC09982

اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد افزود: از دیگر اولویتهای کاری ما اجرای سیاستهای قوه قضائیه و برنامه های ابلاغی سازمان زندانهاست که مهترین آن در حال حاضر کاهش جمعیت کیفری و سازماندهی زندانیان است.

این مقام ارشد زندانهای استان افزود: جمعیت کنونی زندانهای استان که به غیرت ، شجاعت ، از خود گذشتگی و صداقت همراه با ایمان راسخ مشهور و زبانزد هستند زینده نیست و بایستی با کمک همدیگر در راستای دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری آمار زندانیان خود را به حداقل برسانیم.

 

مدیر کل جدید زندانهای کهگیلویه وبویراحمد با اظهار خرسندی از حضور در این استان  گفت: با ایجاد باورهای دینی و اعتقادی ، ترویج و گسترش برنامه های مذهبی بازگشت مجدد زندانیان به زندانها را کاهش دهیم که این دغدغه مسؤلین ارشد نظام بوده و ان شاالله با همکاری یکدیگر در این راه تلاش خواهیم کرد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*