مدیرکل زندانهای استان اصفهان خبرداد: کاهش 3درصدی جمعیت کیفری زندانیان استان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،اسدااله گرجی زاده مدیرکل از کاهش 3 درصدی جمعیت کیفری در زندانهای استان در طی 4 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد.

وی در ادامه گفت: پس از ورود به اصفهان و تقبل مسئولیت،اصلی ترین هدف  کاهش جمعیت کیفری در زندانها بودکه با برگزاری جلسات مکرر واطلاع رسانی آگاهانه به مسئولین ذیربط خوشبختانه زمینه کاهش جمعیت کیفری در زندانها کلید خورد.

گرجی زاده در ادامه با بیان اینکه تعامل و همراهی مسئولین قضایی در استان وشهرستان بهترین راهگشا بود تصریح کرد: برگزاری جلسه شورای عالی قضایی استان به میزبانی این اداره موجب گردید تا تصمیمات مهم و موثری در این راستا برداشه شودلذا پس از تصویب و ابلاغ پیگیری مصوبات این شورا کلیه واحد های قضایی  شهرستان های استان همراهی خوبی را لحاظ کردند.

مدیرکل زندان های استان اصفهان کاهش جمعیت کیفری در زندانها را موجب کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه بیان کرد و افزود: افرادی که به طور ناخواسته بدلیل جرائم ومحکومیت های مالی و قابل بخشش در زندانها تحمل کیفری می نمایند، خانواده های آنان دچار فروپاشی و معضلات اجتماعی می شودو در مقابل هزینه های بیشتری را برای نظام و جامعه متحمل خواهند نمود.

وی باقدردانی از تعاملات و تفاهمات مسئولین قضایی استان و شهرستان ها از کاهش رشد این جمعیت تاپایان سال نیز سخن گفت و اظهارامیدواری کرد:با افزایش تلاش و فعالیت مددکاران و کارشناسان حوزه قضایی زندانها کاهش  آمارجمعیت کیفری تا پایان سال به 20 درصد افزایش خواهد یافت.

مدیر کل زندانهای استان اصفهان در پایان همچنین از تلاش های همه کارکنان در بخش های مختلف مددکاری،قضایی، مراقبین و غیره قدردانی کرد و گفت: بدون شک بدون همدلی و وحدت کارکنان در عرصه نظام زندانبانی هیچ فعالیت و تلاشی اثر گذار و موثر نخواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*