حجت الاسلام رضا رستمی مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور
حجت الاسلام رضا رستمی مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور

مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور :ورزش باستانی در زندان های کشور توسعه یابد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ،حجت الاسلام رضا رستمی مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور صبح امروز درآئین افتتاحیه مسابقات ورزشی زورخانه ای زندانیان سراسر کشور گفت : ورزش باستانی در زندان های کشور توسعه یابد .

وی افزود : اگر زندگی پیغمبران الهی را مطالعه کنیم می بینیم شجاعت ،شهامت ،پهلوانی و جوانمردی در وجودشان موج می زند .

حجت الاسلام رستمی ادامه داد :مشت فولادین حضرت موسی که برای دفاع از یار و یاورش به پیکره آن مشرک وارد شد نمونه ای از قدرت و قهرمانی  پیغمبران الهی است .

وی خاطر نشان کرد : در حدود 4هزار و دویست سال پیش قصه قهرمانی و قهرمان پروری در بین ایرانیان وجود داشته است که بعد از اسلام با رنگ و بوی بهتر و زیباتری قهرمانانی را در قرن هفتم هجری پرورش داده است که امروز ما به اسم او (پوریای ولی )افتخار می کنیم .

مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور ادامه داد : نام پوریای ولی همچنان زنده است و بزرگانی  چون مرحوم تختی محصول این ورزش قهرمان  پروراند ، ورزشی که تماما”درآن   ذکر ، توحید ، تواضع ، فروتنی ، اخلاق و شعرهای آموزنده دیده می شود .

وی با بیان اینکه گود ورزش باستانی و زورخانه ای مسجد دوم شیعیان است افزود :افرادی که در این گود ذکر یا علی یا علی می گویند و افرادی که بیرون از گود هستند و صدای یا علی یا علی را می شوند همه در حال عبادت هستند.

وی با  اشاره به اینکه ورود به محل ورزش باستانی ورود به مسجد دوم شیعیان است و مسلمانان است ادامه داد : کشور اسلامی ما بیش از هر زمانی به این ورزش نیازمند است .

حجت السلام رستمی ضمن تقدیر و تشکر از وزیر ورزش و جوانان و معاونین ایشان در جهت برگزاری این برنامه ورزشی  افزود : تنها ورزشی که از هر نوع بد اخلاقی در امان مانده است ورزش زروخانه ای است .

وی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه خاستگاه ورزش زورخانه ای کشور اسلامی  ایران است :از مسئولین ورزش  خواست تانگاه ویژه ای به این برنامه مقدس داشته باشند و بیش از هر ورزش دیگری به آن توجه کنند .

 

 

 

 

 

حجت الاسلام رضا رستمی مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور

حجت الاسلام رضا رستمی مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*