خوشنویسی و خلق اثر هنری یک از ثمرهای اصلاح و تربیت زندانیان

مدیرکل زندانهای استان گلستان در بازدید از نمایشگاه خوشنویسی و خطاطی زندانیان گرگانی، گفت: خوشنویسی و خلق اثر هنری یک از ثمرهای اصلاح و تربیت زندانیان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان گلستان: علیرضا  رضوانی مدیرکل زندانهای استان گلستان  به همراه حجت السلام فضیلت مدیرکل  اد اره ارشاد اسلامی استان  از نمایشگاه خط  خشنویسی که به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره  شهدای مدافع حرم  در زندان گرگان برگزار گردید بازدید نمودند.

علیرضا رضوانی مدیرکل زندانهای استان گلستان اظهار داشت در بدو ورود به سالن نمایشگاه حس خوبی پیدا نمودم .

وی افزود خوش نویسی و  ایجاد هنر یکی از جلوه های عرصه اصلاح و تربیت بین مددجویان می باشد و  چه خوب است که هنر هم به اسم شهدا باشد که شهدا سند افتخار و برگ زرین نظام هستند و انشاء لله بتوانیم فضای خوبی برای هنرمندان عزیز برپا نماییم .

این مقام قضایی، افزود:  نگاه ما به هنرمندان و مددجویان فرهنگی نگاه ویژه ای می باشد .مددجویانی که با هدف اصلاح و تربیت و بازپروری  مشغول تحمل حبس هستند مهمان  زندان تلقی می شوند .و ماهم به عنوان مهمان با آنها برخورد می نماییم .

در ادامه حجت السلام فضیلت مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان اظهار داشت نمایشگاه خوبی به همت عزیزان برپا شده است همایش وصایای شهدای مدافع حرم با همکاری انجمن خوشنویسان در زندان  برگزار گردید و این حرکتی است که فرهنگ شهادت را با هنر گره میزند آن هم در محیطی که قشر آن تشنه دریافت یکسری از خدمات هستند .

وی افزود: قشری که به هردلیلی از اینجا سر در آورده اند از هرمعیاری حساب نماییم خدمت به آنها خدمت به آرمانهای انقلاب تلقی می شود .

نگاه خیلی از مردم به زندان و زندانی منفی است ولی خیلی از عزیزانی که مشغول تحمل حبس هستند این نگاه منفی در خصوص آنها متصور نمی باشد و برخی از آنها بخوبی در برنامه های فرهنگی شرکت نموده اند و موفق شده اند و من در اینجا برخی از این مددجویان را میبینم که حافظ کل قرآن می باشند و خداراشکر که در زندان زمینه آماده بوده و آنها هم استفاده نموده اند و به این توفیق دست پیدا نموده اند و جا دارد از زحمات آقایان رضوانی و گرگانی ، بخاطر تشکیل چنین محیطی تشکر نمایم .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*