مدیرکل زندانهای کردستان از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی کامیاران بازدید نمود

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در معیت رئیس اداره بازرسی و ارزیابی عملکرد زندانهای این استان، از مجتمع کاردرمانی کامیاران بازدید نمود.

مدیرکل زندانهای کردستان در جریان این بازدید ضمن حضور در  قسمت های مختلف این مرکز اصلاحی و تربیتی و رسیدگی به مشکلات زندانیان، با پرسنل و سربازان وظیفه نیز دیدار و با برگزاری جلسه پرسش و پاسخ، جویای مشکلات آنان نیز شد.

ابراهیمی در بازدید خود از کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی مجتمع کامیاران خواستار توسعه هرچه بیشتر حرفه های کاربردی در میان مددجویان شد و گفت: مدیریت اوقات فراغت مددجویان در زندانها یکی از مهم ترین راهکارها در اجرای دقیق فرآیند اصلاح و تربیت می باشد چراکه درصورت مدیریت این مهم، از طرفی ضمن کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در این مراکز، زندانیان با کسب مهارت خواهند توانست پس از آزادی از زندان برای خود ایجاد شغل نمایند.

مدیرکل زندانهای کردستان توسعه ی حرفه آموزی در میان مددجویان را دارای رابطه معکوس با جمعیت کیفری زندانها قلمداد نمود و بیان داشت: یکی از مهم ترین دلایل وقوع جرم در جامعه و ورود افراد به زندان، بیکاری می باشد که چنان چه مددجویان بتوانند با شرکت در دوره های فنی و حرفه ای و کسب مهارت لازم برای خود پس از آزادی از زندان شغل ایجاد نمایند، قطعا امکان بازگشت مجدد آنان به زندان نیز به حداقل ممکن خواهد رسید.

وی پس از بازدید از قسمت های مختلف این مجموعه اصلاحی و تربیتی، نظم و انضباط را ویژگی مهم یک زندانبان موفق دانست و اظهار داشت: عدم وجود نظم در امور روزمره  به خصوص در مراکز حساسی همچون زندان، غفلت و بی توجهی را موجب خواهد شد که در صورت وقوع این اتفاق نامطلوب، زیان های جبران ناپذیری متوجه مجموعه خواهد شد.

وی در دیدار با سربازان وظیفه مجتمع کامیاران، به آسیب های موجود در زندان اشاره نمود و گفت: در مراکز کاردرمانی افرادی نگهداری می شوند که در دام اعتیاد گرفتار شده اند؛ اما شما سربازان باید از این موضوع درس عبرت گرفته و با توجه به اینکه آینده مصرف مواد مخدر را با چشم خود مشاهده می کنید می توانید دیگران و خانواده خود را  نیز به نحو شایسته در این خصوص ارشاد نمایید.

این مقام مسئول حضور گسترده تر سربازان در کلاس های فنی و حرفه ای و حرفه آموزی را خواستار شد و در این باره گفت: باتوجه به تفاهم نامه هایی که میان اداره کل زندانهای کردستان و اداره فنی و حرفه ای استان منعقد گردیده است، شرایطی فراهم شده تا سربازان وظیفه نیز بتوانند در این دوره ها شرکت نموده و امیدواریم تا با استفاده حداکثری آنان از این دوره های هدفمند، بتوانند پس از اتمام دوران خدمت مقدس سربازی از مزایای شرکت در این دوره ها استفاده نمایند.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*