آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در دیدار مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد : زندان باید محل پشیمانی و تطهیر افراد خطا کار باشد

مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد با حضرت آیت اله ملک حسینی نماینده ولی فقیه و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی زندانهای استان در دیداری که جمیاری مدیر کل زندانهای جدید استان به همراه تنی چند از مسؤلین ستادی  با نماینده ولی فقیه و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری داشتند ، حضرت آیت اله ملک حسینی ضمن اظهار خرسندی از انتخاب مدیر کل جدید زندانهای استان  اظهار امید واری کرد که با تلاش و همت افزونتر در براقراری امنیت ، کمک به زندانیان و خانواده های آنان ، مراقبت ویژه پس از آزادی و تلاش در جهت پیگیری مشکلات این قشر آسیب دیده زندانها تلاش نمایند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت : فضای زندان بهترین فرصت برای کارکنان است تا با نیات خالص و اخلاق نیکوی خود در راه تربیت زندانیان تلاش نمایند تا خداوند متعال بهترینها را به شما ارزانی دارد.
حضرت آیت اله ملک حسینی تصریح کرد: زندان باید محلی برای ندامتگاه مخلین جامعه باشد و البته نباید فضایی برای استراحت تلقی گردد.

این مقام روحانی افزود: از اهداف حبس ، پشیمانی از گذشته ، تربیت آگاهانه ، آموزشهای مفید و مثمر ثمر است که این امرباید در فضایی مطلوب انجام پذیرد.

وی با مقایسه زندان با دیگر ادوار گذشته خطاب به مدیر کل زندانها افزود: هماهنگونه که شما گفتید زندانها کشور در نظام اسلامی ما با رویگرد اصلاحی و آموزش معارف اسلامی و حفظ کرامت و شأن انسانی در تلاشند و این جای بسی تقدیر و خرسندی است.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد خاطر نشان کرد: زندان باید محل پشیمانی و تطهیر باشد ، زندان باید محلی برای استغفار و پشیمانی از اعمال گذشته و جبران کارهای ناپسند گذشته باشد ، امید وارم که زندانهای ما موصف به این صفت یعنی استغفار واقعی زندانیان باشد.

آیت الله ملک حسینی با توصیه نکاتی در خصوص زندانبانی و ارتقاء این شغل سخت در دستگاه قضا اظهار داشت: باید بنیه نیروهای زندان قوی باشد ، نیروهای زندان ضمن اقتدار و اجرای برنامه های امنیتی با رأفت اسلامی و اجرای سیاستهای نظام زندانبانی اهتمام جدی داشته باشند.

نمایند مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مشکلات خانواده های زندانیان در قِبَل زندانی شدن سرپرست خود اظهار داشت: فردی که به هر نحوی وارد زندان شده ضمن مجازات حبس نمی بایست خانواده او رها شده و مغضوب واقع شود بلکه با مراقبت های ویژه و توجه وافر به خانواده مددجو زمینه معصیت ، بزهکاری و سرشکستگی را از آنان دور نمائید.

پیش از سخنان آیت الله ملک حسینی اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای استان ضمن ارائه عملکردی از وضعیت زندانها ، خواستار توصیه ها  و رهنمودهای معنوی نماینده ولی فقیه و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری شد.

مدیر کل زندانها واقدانات تأمینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد در این دیدارگفت:  کار کارکنان زندانها بسیار سخت و مشقت باراست که با تمام وجود نسبت به اصلاح و تربیت افراد آسیب پذیر جامعه تلاش میکنند.
وی تصریح کرد: خدمت کارکنان ما درراه قرب الی الله است و ما خود را سربازان گمنام عرصه اصلاح وتربیت دانسته و معتقد به آیه شریفه (( و من احیا ها فاکنما احیا الناس جمیعا))خود را موظف به تربیت و زنده کردن فرد خاطی و مجرمی می دانیم که از طریق راست به خطا رفته لذا اگرکسی را در این راه به صراط مستقیم رهنمون سازیم با توجه به آیه شریفه گویی کل مردم را زنده کرده ایم.
مدیر کل زندانها در ادامه افزود: کار کنان زندانها خود را موظف به تربیت افراد ناهنجار جامعه میدانند و برای ارتقاء امنیت و نظم و آرامش در اجتماع تلاش می کنند لیکن خواستارحمایتهای معنوی مقام روحانی نماینده ولی فقیه در استان و کمک ، مساعدت و همکاری دیگر دستگاههای اجرایی استان هستند.

 

جمیاری مدیر کل زندان ها پايبندی به آموزه های دینی و داشتن تقیدات مذهبی را با وجود برنامه های دینی و مذهبی سد محکمی در برابر آسیب های اجتماعی دانست و افزود:  با وجود موضوع امنیت در زندانها مقوله تربیت سر لوحه کارکارکنان قرارگرفته و با گسترش آموزه های دینی  انحرافات اخلاقی و رفتارهای مجرمانه را در زندانیان کاهش داده و در ارزیابی مثبت رفتارهای فردی زندانیان خدمتی مؤثر و فعال دارند.

این مقام ارشد زندانهای استان تصریح کرد: گسترش و ترویج برنامه های دینی و مذهبی ، کلاسهای قرآنی ، آموزشهای فنی و حرفه ای ، اشتغال ، برنام های فرهنگی و هنری همراه با اجرای سیاستهای ابلاغی قوه قضائیه و سازمان زندانها از جمله طبقه بندی زندانیان ، دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری ، پیگیری مشکلات محکومین مالی جهت استخلاص از حبس ، مراقبت بعد از خروج برای زندانیان ، حمایت ازخانواده های بی بضاعت و … از جمله کارهای انجام شده در راه  تکریم و توجه به کرامت انسانی زندانیان و خانواده های آنان است که توفیقات خوبی نیز نصیب زندانهای استان شده است.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*